استفاده از رادیو برای تقویت نیمکره‌های مغز

همه ما نکاتی مختلفی را در مورد شیوه های صحیح مطالعه شنیده ایم. از مطالعه کردن در پشت میز گرفته تا مناسب بودن نور و دمای محل مطالعه. اما آن چه مد نظر ماست هیچ کدام از این نکات نیست، بلکه هدف ما آموزش مهارت های عملی و ذهنی مطالعه است. در واقع ما به دنبال این هستیم تا مهارت هایی را در جهت تقویت ذهن و بالابردن درک مطلب به شما بیاموزیم تا با به کارگیری این مهارت ها زمانی را که به مطالعه اختصاص می دهید، بهینه شود.

سعی ما در این آموزش ها بر این است که مهارت هایی آموزش داده شود که فراگیران با انجام آن در همان روز نتیجه را به صورت ملموس ببینند و درک کنند.

اولین تمرین که به تقویت نیمکره های مغز می انجامد به این صورت انجام می شود :

هنگام گوش کردن به رادیو، صدای آن را تا اندازه ای که صدای گوینده را به زحمت بشنوید کم کنید و سعی کنید تمام صحبت های گوینده را بشنوید .به طور عادی ذهن شما هنگام گوش کردن به رادیو شروع به تصویر سازی می کند و تصویری از گوینده و توصیف های وی را در ذهن تان ایجاد میکند. این تصویرسازی حاصل نیمکره ی راست مغز شماست.

اما وقتی صدای رادیو را کم می کنید نیمکره ی چپ تان شروع به فعالیت می کند. این نیمکره مسئول سلسله وار و منطقی بودن مطالب است. یعنی شما را ملزم می کند مطالب را پشت سرهم گوش بدهید وکلمه ای را جا نیندازید. بنابراین با همین تمرین ساده شما هر دو نیمکره تان را تقویت کرده اید و باعث شده اید که هر دو نیمکره به یک اندازه به کمک شما بیایند.

ما باید در مطالعه نیز سعی کنیم همین کار را انجام دهیم، یعنی به نحوی مطالعه کنیم که از  هر دو نیمکره به یک اندازه  استفاده بشود که من این را در برنامه های بعدی به شما آموزش خواهم

نقش و وظایف نیمکره های مغز.

[maxbutton id=”4″ url=”http://s9.picofile.com/file/8326868634/LEZZATE_MOTALE_EH.mp3.html” text=”دریافت فایل صوتی برنامه” ]

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید