راه حل‌هایی برای تمام کردن کتاب

چگونه یک کتاب را به پایان برسانیم؟

بعضی از افراد با وجود علاقه به مطالعه کردن، حوصله خواندن و تمام کردن یک کتاب مثلا ۵۰۰ صفحه‌ای را ندارند و به دنبال کتاب‌های کم‌حجم هستند. اما دلیل این عدم حوصله برای مطالعه چیست و چه راه حل‌هایی برای رفع آن وجود دارد؟

دلایل تمام نکردن کتاب و راه حل‌هایی برای به پایان رساندن آن

اولین دلیل آن، وجود عادت‌های غلط مطالعه مانند بلند خواندن، کلمه به کلمه خواندن، راه رفتن هنگام مطالعه، در سر و صدا مطالعه کردن و یا متمرکز نبودن دید است که در روزهای گذشته در موردشان صحبت کردیم و راهکارهایی را جهت برطرف کردن این عادات غلط ارائه دادیم. باید توجه داشته باشید که عدم رعایت این راهکارها و ادامه دادن به آن‌ها باعث کاهش تمرکز هنگام مطالعه می شود و شما را از ادامه مطالعه باز می‌دارد.

نکته ی دوم در مورد انتخاب کتابی است که می‌خواهید بخوانید! پیشنهاد من به شما این است که تا حدی که ممکن است، کتاب‌هایی را بخرید که از طرف دوستان‌تان و به خصوص دوستان کتاب خوان‌تان به شما پیشنهاد شده است. برای این منظور می‌توانید از موسسات و افراد تاثیر گذار در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز که به معرفی کتاب می‌پردازند کمک بگیرید. اینکه کتابی را تنها با توجه به جذاب بودن جلد آن بخرید ممکن است محتوای کتاب انتظار شما را در مورد آن چه می‌خواسیتد برآورده نکند.
بنابراین رفع عادت‌های غلط و انتخاب کتاب مناسب از جمله مواردی است که می‌تواند تا حد زیادی از خسته شدن شما هنگام مطالعه بکاهد.

به عنوان پیشنهاد آخر برای کتاب‌های با تعداد صفحات بالا باید بگویم، با جز به جز کردن آن کتاب‌ها می توانید خیلی زودتر از آنچه که فکرش را می کنید مطالعه کتاب را به پایان برسانید. مثلا به خودتان قول دهید که روزانه ۱۵ دقیقه از وقت‌تان را به مطالعه فلان کتاب اختصاص دهید.

 

[maxbutton id=”4″ url=”http://s8.picofile.com/file/8327661300/%D9%84%D8%B0%D8%AA_%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87_11.mp3.html” text=”دریافت فایل صوتی” ]
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید