۴ قرص رایگان و طبیعی برای تقویت حافظه کوتاه مدت

4 قرص تقویت حافظه کوتاه مدت

مطالب را در حافظه کوتا‌ه‌مدت یا بلند‌مدت ذخیره کنیم؟

ما در مطالعه بسیار زیاد به حافظه کوتاه مدتمان احتیاج داریم زیرا همه مطالب را نمی‌خواهیم به حافظه بلند‌مدت بسپاریم چون انقدر ظرفیت ندارد. اما به حافظه کوتاه مدت احتیاج داریم، باید چه کار کنیم تا مطالب در حافظه کوتاه مدت بماند؟!

بهترین داروی تقویت حافظه کوتاه مدت

محتوایی که ما مطالعه می‌کنیم مانند یک کشتی در اقیانوس است وقتی بخواهیم به این کشتی دست یابیم، باید قلابی به اسکله آن بیندازیم که حافظه بلند‌ مدت ما همان اسکله است.

برای به یاد سپردن مطالب باید به قلاب بیندازیم به حافظه بلند‌ مدت و با این قلاب مطالب را نگه داریم و و قتی لازمش نداشتیم رها می‌کنیم . قلاب انداختن به مطالب یعنی آن‌ها را شخصی‌سازی کنیم، مثل حاشیه نویسی که در مقالات قبل بیان شد و نیاز داریم که از هر دو نیمکره مغزمان استفاده کنیم.

چگونه مطالب را راحت‌تر به حافظه بسپاریم؟

داستان ساختن و ریتم داشتن برای مطالبی که قرار است حفظ کنیم، کمک می‌کنند که مطالب را راحت‌تر به حافظه بسپاریم. از کتاب‌هایی که می‌خوانیم، داستان بسازیم و آن ها را به زندگی شخصی خودمان ربط دهیم. همچنین می‌توانیم از تفکر انتقادی خودمان استفاده کنیم. یعنی نظرات مخالف و یا موافق خودمان را راجع به آن محتوا بنویسیم. همین کار ساده، باعث میشود که مطالب برای مدت طولانی‌تر و بهتر در ذهن‌مان بماند.

ریتم داشتن هم باعث به خاطر سپردن راحت تر مطالب می‌شود. برای همه ما ثابت شده که می‌توانیم یک شعر را خیلی راحت‌تر حفظ کنیم تا متن ساده و یا وقتی قرآن را با ترتیل می‌خوانیم راحت تر حفظ می‌شویم. به طور کلی ریتم‌ها باعث می‌شوند سریع‌تر و راحت‌تر مطالب را بازخوانی کنیم و به یاد بیاوریم. مهم برقراری این اتصال و قلاب به مغز است که با هر سبکی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

در ویدئو زیر، ۴ قرص تقویت حافظه کوتاه مدت را معرفی میکنیم که امیدواریم از مشاهده آن لذت ببرید:

[maxbutton id=”4″ url=”http://s8.picofile.com/file/8328879868/%D9%84%D8%B0%D8%AA_%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87_22.mp3.html” text=”دریافت فایل صوتی” ]

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید