۸ تمرین توسعه فردی هنگام تماشای فوتبال

جام جهانی ایران 2018 مراکش اسپانیا پرتغال

قبل از بازی ایران با مراکش در حال مطالعه یک کتاب بودم اما هیجان این بازی تمرکز من را از ادامه دادن به مطالعه وا می‌داشت. در طول دیدن بازی، با خود می‌اندیشیدم که چه کارهایی می‌توان انجام داد که هم نسبت به بازی تیم ملی کشورم بی‌تفاوت نباشم و هم احساس نکنم که وقتم تلف شده است. بلکه تمارینی انجام دهم که به رشد مغزم کمک کند.

در هنگام دیدن بازی فوتبال با همه هیجانش می‌توانیم چند کار مفید جالب انجام دهیم:

  1. کارهای ضروری که مجبوریم را انجام دهیم. مثلا لباس‌هایمان را مقابل تلویزیون اتو کنیم.
  2. اگر تردمیل داریم، فرصت خوبی برای ورزش و پیاده روی در اختیار ما قرار گرفته است.
  3. می‌توانیم فوتبال را با رادیو گوش دهیم یا تصویر تلویزیون را نبینیم و سعی کنیم در ذهن‌مان بازی را تصویر سازی کنیم. این تمرین به تقویت نیمکره راست کمک زیادی می‌کند.
  4. بدون اینکه سر را تکان دهیم، فقط با چشممان توپ را دنبال کنیم. این تمرین باعث افزایش وسعت دیدمان می شود.
  5. می‌توانیم صدای تلویزیون را قطع کنیم و خدومان گزارش کنیم. این تمرین باعث افزایش توانمندی ما در سخنرانی و فن بیان می‌گردد.
  6. حفظ کردن شماره بازیکن‌ها و نامشان خیلی می تواند چالش برانگیز باشد و به گزارش کردن ما نیز کمک کند.
  7. برای تمرین مدیریت زمان، بدون اینکه به تایمِ بازی یا ساعت نگاه کنید، حدس بزنید چقدر از زمان گذشته است. این یک هنر است که فقط انسانهای موفق دارند.
  8. بعضیها اهل نذر صلوات هستند. شما که هنگام دیدن فوتبال به دهانتان نیاز ندارید.

این را قبول کنید که همه بازی‌ها، مانند بازی‌های تیم ملی هیجان ندارند. پس اگر در کل اهل فوتبال هستید، میتوانید از ۱۰۰ دقیقه‌ای که برای دیدن بازی میگذارید، یک استفاده بهینه نیز ببرید و توسعه پیدا کنید (البته اگر مدت زمان زیادی را روبروی تلویزیون سپری میکنید، با استفاده از تکنیک پومودورو، زمان خود را مدیریت کنید و استراحت کنید!). بارها گفته ام که اگر شکارچی فرصت باشید، از هر وسیله و هر موقعیتی برای  پیشرفت شخصی خود استفاده خواهید کرد. حقیقت این است که زمان به سرعت در حال گذر است و باید از هر فرصتی برای توسعه فردی خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید