در ۱۰دقیقه چه کارهایی می‌توان کرد؟

در ده دقیقه زمان چه کار هایی می توان انجام داد؟

به روزهای خودتان مراجعه کنید؛ در هر روز کارهای بزرگ و عمده‌ایی دارید که بیشتر وقت شما را به خودش اختصاص می­‌دهد. کارهایی است که باید انجام شود. اما وقت زیادی نمی‌­گیرد.  یا اموری که بهتر است انجام شود ولی وقتی برای آن­ها پیدا نمی­‌شود؛ در مقابل اوقاتی هم هست که ما ناچار به صبر کردن و کم حرکت بودنیم و فعالیت خاصی انجام نمی­‌دهیم، من این زمان­ها را شکافهای روزانه می­‌نامم.

صبح ها بعد از یک دعوای جان‌فرسا با پتو و تخت (به خاطر دل‌کندن از گرما) و پس از یک صبحانه‌ی اجباری (جهت زنده ماندن) و بعد از یک دعوای دیگر سر ول کردن کتاب­های دوست داشتنی و آماده شدن برای رفتن به دانشگاه یا محل کار ، به سختی وارد روز کاری‌ام می­‌شوم. به طور میانگین باید حدود ۱۰ دقیقه صبر کنم تا اتوبوس خط من بیاید و سوارش شوم؛

در ده دقیقه چه کارهایی می­‌شود کرد؟

شاید درباره اثرات بی نظیر عبادت صبحگاهی شنیده باشید، این کار یک روز تمام به شما انرژی می‌­دهد، پس در این ده دقیقه می­‌شود یک دعای کوچک خواند و یا کمی با خدا درد دل کرد. می‌توان به خاطر سه تا از نعمتهایی که امروز داریم شکرگزاری کنیم!

شکافهای روزانه را می­‌شود با کارهای زیادی پر کرد.

اتوبوس که می­‌آید حدود ۴۰ دقیقه مسیرم طول می­‌کشد، اگر جایی برای نشستن گیر بیاورم و بنشینم؛ دفترچه ام در می­‌آورم و همزمان که به دور برم نگاه می­‌کنم و سعی می­‌کنم با نگاه کردن به آدم­ها شخصیت­های جدید کشف کنم و در واقع تمرین نویسندگی کنم، چند صفحه­‌ای پر می­‌کنم؛ اگر ایستاده باشم همزمان با گوش کردن یک ملودی آرام صبحگاهی و یا یک سمفونی جدید پیام های تلگرامم را چک می‌­کنم و متن های کانال­ها را می‌­خوانم و به چند سایت دوست داشتنی سر ­می‌زنم تا تایم های مهم را برای این کار از دست ندهم.

شکافهای زندگی فقط در راه صرف جویی زمان نیست بلکه گاهی با صرف زمان بیشتر شما یک فعالیت حسابی انجام می‌­دهید که برایتان مفید است.

بعد از رسیدن به ایستگاه اتوبوس مسیری تا ساختمان مورد نظر می‌­ماند،یک مسیر ۱۰ دقیقه‌ایی، که همیشه ماشین­هایی برای رساندن ما تا دم در مقصد پیدا می‌شود. من سعی می­‌کنم با پیاده‌روی در این عصر کم‌تحرک و ماشینی که در آن زندگی می­‌کنیم ذهنم را کمی باز کنم و کمی هم ورزش به کمرم بزنم تا چند سال دیگر از کم تحرکی …

در تمام طول روز ۱۰ دقیقه‌های زیادی هستند که مثل یک شکاف الکی مانده اند و منتظرند ببینند چگونه پرشان می‌کنی، مثل زمانی که در صف نانوایی هستی، زمانی که در مطب پزشک منتظر هستی، وقتی استاد دیر کرده و یا حتی زمانی که به صورت دیوانه­‌واری در تلگرام و اینستا و هزار جای دیگر مشغول گشت گذار می­‌شوی. زرنگ باشید مثلا به جای منتظر ماندن، ایمیلتان را چک کنید و یا تمرین های مخصوص حافظه را انجام بدهید.  چند لغت زبان یاد بگیرید یا چند یاداشت بنویسید حتی می­‌توانید از اینترنت برای یادگیری یک غذای راحت استفاده کنید.

نسخه خودتان را باید خودتان بنویسید، ببینید در روز چند ۱۰ دقیقه پرت دارید و چقدر کارهای کوچک را می‌توانید جایگزین یک دیگر کنید، البته افراط نکنید گاهی نگاه کردن به دور بر و آنچه در جریان است وقت تلف کردن نیست بلکه خودش یک عامل مهم برای زندگی بهتر است.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید