توسعه فردی و تغییر مثبت با کتاب خواندن

توسعه فردی با کتاب

مالکوم ایکس می‌گوید: مردم نمی‎دانند یک کتاب چطور باعث می‎شود زندگی آنها برای همیشه تغییر کند.

گاهی فکر می کنم هر کتاب سفری است به دنیایی درون من. سفری برای اینکه بیشتر خودم را بشناسم. سفری برای انتخاب افکارم.

این ما هستیم که در این آیینه نگاه می ‎کنیم. با هر کتاب یک بار دیگر تمام وجودمان را دوباره از اول می‎چینیم. زندگی بر مدار تجربه‎های ما می‎چرخد. من کتاب‎ها را یک کپسول تجربه می‎بینیم. تجربه‌ای که کنار زندگی من قرار می‎گیرد. تجربه‎ای که به من امکان انتخاب تفکرات جدید می‎دهد و یا باعث محکم تر کردن چفت و بست تفکرات قبلی می‎شود.

کتاب می‎تواند مهم ترین عامل برای تغییرات و دگرگونی‎های هر روزه ما باشد. اما باید این اجازه ایجاد تغییرات را به کتاب ها بدهیم. خیلی از آدم ها بیشتر از این که لیست بلند بالایی از کتاب هایی که باید بخوانند داشته باشند لیستی از کتاب های ممنوعه دارند که هرگز سمت آنها نباید بروند.

من به خودم اجازه می‎دهم آزادانه کتاب ها را بخوانم و این طور راحت تر به تکامل خودم کمک می‎کنم. لیست بلند بالایی از کتاب های ممنوعه یعنی ذهنت را درون ظرف در بسته‌ای، آکبند نگه داری.  اگر هوای آزاد به ذهنت نخورد همین امروز و فرداست که مغزت نم بگیرد.

راه بهتری به جای نخواندن جود دارد.

هیچ آدم عاقلی تا ابد الدهر کودکش را از چاقو دور نمی‎کند. بلکه زمانی می‎رسد که به کودکش  راه استفاده آن را یاد می‎دهد. اگر فکر می‎کنید دنیای آزادانه کتاب می‎تواند شما را بکشد از بیشتر خوانده‌ها کمک بگیرید.

اما به خودتان اجازه تغییر و دیدن را بدهید.

هر کدام از کتاب‌ های کتابخانه من بخش بزرگی از زندگی من را می سازند. خواندن باعث می شود ما درک بهتری از جهان داشته باشیم.

این کمک به طور حتم نباید بر اساس حرف افرادی باشد که نظرات موافق با ما دارند. بلکه می‎تواند از طریق آشنا شدن با نظریات کاملاً متقابل با نظریات ما باشد

مطالعه عمیق و موثر از ما چیزی بیش از اکنونمان می‎سازد. انگار که این کتاب‎ها هستند که ما را می‎خوانند و نقطه های کور زندگی ما را پیدا می‎کند و با خودشان آنها را می‎پوشانند.

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید