با کتاب خواندن پولدار شوید!

از زمانی که با تست های خودشناسی خود را شناختم و متوجه شدم که بیشترین علاقه من به کتاب و کتاب خواندن است، به این فکر فرو رفتم که چگونه می توانم وقتم را برای مطالعه بگذارم و درآمد هم داشته باشم تا مجبور نباشم نیمی از وقت روزانه ام را در محل کار و کاری که دغدغه ام نیست بگذرانم. به نتیجه ای نمی رسیدم اما این علاقه به کتاب باعث شد با تندخوانی فانتوم آشنا شوم و این مهارت را یاد بگیرم.

کتاب ، چاه نفت است و هرکه سریعتر بخواند پولدارتر خواهد شد

در این مسیر ، کم کم به این نتیجه رسیدم که راههای زیادی وجود دارد که هم کتابخوانی و هم درآمد داشته باشی! و تازه لازم نیست شغلت را هم کنار بگذاری!

  1. آموزش دادن: احساس کردم یکی از مهمترین دلایلی که مردم کتاب نمی خوانند این است که روش ها و مهارتهای لازم را بلد نیستند و آن را برای خود سخت کرده اند . با آموزش‌هایی که از ۳ استاد تندخوانی و حافظه دیده بودم و مطالعاتی که بعد از آن از روی کنجکاوی داشتم، روشی را تدوین کردم که تندخوانی همراه با درک مطلب باشد و نام آن را «قدرت مطالعه» گذاشتم. و امروز از آن درآمد دارم
  2. محتوانویسی: امروزه رقابت شرکتها بر سر این است که چه کسی با بودجه بازاریابی کمتر ، کاربران بیشتری جذب می کند. در واقع این روزها مردم حوصله تبلیغات کلیشه ای را ندارند و دنبال محتواهای مفید و جدید هستند. این باعث شده است که محتوانویسی برای بازاریابی محتوایی بسیار مهم شده است. در اکثر شرکتهای جدید یا استارتاپها همیشه فردی باید وجود داشته باشد که محتوانویس باشد. شما نیز در هر شغلی که باشید میتوانید یک وبلاگ داشته باشید و درمورد حرفه ای که به آن علاقه دارید بنویسید و این می شود رزومه شما در لینکدین نیز می توانید در مورد خودتان یا شرکتتان بنویسید. هر چه بیشتر مطالعه داشته باشید، در زمینه محتوانویسی قوی تر و درآمد بیشتری خواهید داشت.
  3. نویسندگی: کتاب نوشتن هرچند کوتاه، تاثیر زیادی روی رشد شخصیت کاری شما در اجتماع دارد و کتاب نوشتن مستلزم مطالعه زیاد است! خیلی از اساتید دنیا می گویند اگر میخواهی کتابخوان شوی باید بنویسی و اگر میخواهی نویسنده حرفه ای شوی باید زیاد کتاب بخوانی!
  4. سخنرانی: برای اکثر مدیران و کارآفرینان سخنرانی نقش یک کاتالیزگر را بازی می کند.اگر خوب کارهای روتینتان را سیستم سازی کرده باشید، عمده وقت شما به مطالعه و جلسه خواهد گذشت.  وقتی خوب سخنرانی کنید، بهتر به چشم می آیید؛ اعتماد جامعه و مخاطبین هدف شما بیشتر می شود و کاریزمای شما افزایش پیدا می کند . در نتیجه عملکرد بهتری پیدا می کنید.
  5. خلاصه کردن کتاب: خیلی از کسب و کارها امروز مبتنی بر کتاب هستند. نیاز دارند تا افرادی کتابها را بخوانند و خلاصه کنند تا به کاربرانشان ارائه دهند
  6. نشریه ها و مجلات همواره به دنبال افراد تندخوان هستند
  7. استاد دانشگاه: چه کاری برای استاد دانشگاه مهمتر و بهتر از مطالعه بیشتر و با کیفیت تر

اگر دقت کنید همه موارد بالا به نوعی بر می گردد به برند شخصی . در واقع چیزی که من به آن رسیدم این بود که من با مطالعه کتابهایی که علاقه دارم میتوانم به یک برند شخصی تبدیل شوم. اکثر مطالعات من در حیطه توسعه فردی و بازاریابی است. پس میتوانم بخوانم، بنویسم، سخنرانی کنم، کتاب خلاصه کنم و آموزش بدهم! هر سلسله علومی یک علم مادر دارد و به نظر من تندخوانی یک مهارت مادر برای توسعه فردی یا رشد شخصی است!

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید