دوره آموزش تندخوانی قدرت مطالعه

امروزه، بسیاری از افراد طرفدار مطالعه، به فکر شروع یادگیری تندخوانی هستند. در ایران، دوره های آموزش تندخوانی مختلفی با نام های مختلف برگزار می‌شود. دوره قدرت مطالعه در این بین، یکی از بهترین این دوره هاست است. اما اول باید فهمید که تندخوانی یعنی چه؟ اگر نمی‌دانید که تندخوانی چیست، پس در ادامه همراه باشید.

تندخوانی چیست؟

اگر سرعت چشم، وسعت دید و دقت چشم افزایش پیدا کنند، شما تبدیل به یک فرد تندخوان شده‌اید. البته این به تنهایی کافی نیست! مانند این است که شما ناگهان ۱ لیتر آب را در یک لیوان معمولی بریزید. بنابراین باید گنجایش ظرف‌تان هم بیشتر کنید. یعنی تمارین تقویت مغز، افزایش ارتباط بین دو نیمکره و حافظه نیز مکمل تندخوانی خواهد بود. افراد تندخوان، با عبارتخوانی و یافتن کلمه‌های کلیدی سرعت بیشتری نسبت به بقیه افراد در کتاب خواندن دارند. خیلی‌ها فکر می‌کنند تندخوانی یعنی سر‌سری خواندن اما در واقع اینطور نیست. تندخوانی (Speed Reading) را در ادامه به آن میپردازیم:

تندخوانی: به معنی حرفه‌ای خواندن است و در دو مرحله از مطالعه بیشترین کاربرد را خواهد داشت. یکی پیش‌خوانی و دیگری مرور. انسان‌های کتابخوان، برای انتخاب و بررسی کتاب از پیش‌خوانی بهره می‌برند و برای به یادسپاری و دوره‌ی آنچه خوانده‌اند، مرور می‌کنند.

نکته قابل تامل این است که مدارس ژاپنی‌، از کلاس چهارم به کودکانشان مهارت‌های تندخوانی را آموزش می‌دهند. همچنین با توجه به سرانه مطالعه بسیاری از کشورهای دنیا می توان متوجه شد که که سرعت خوبی در مطالعه دارند.

کارگاه حضوری قدرت مطالعه، یک کارگاه ۱۰ تا ۱۵ ساعته است که در ۵ هفته متوالی ، هفته‌ای یک روز و روزی ۲-۳ ساعت برگزار می‌گردد و فراگیر متعهد است تا ۴۰ روز پس از جلسه اول کلاس تندخوانی، روزی ۱۵ دقیقه را صرف انجام تمارین و روزی ۱۵ دقیقه مطالعه نماید. شما میتوانید کتاب قدرت مطالعه را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود رایگان کتاب قدرت مطالعه

راهبرد اصلی آموزش در کارگاه حضوری و غیرحضوری قدرت مطالعه

نقشه راه دوره قدرت مطالعه - آموزش تندخوانی

نقشه راه دوره قدرت مطالعه:

 • ترک عادات غلط مطالعه
 • افزایش سرعت چشم
 • افزایش وسعت دید
 • افزایش تمرکز
 • افزایش دقت چشم
 • عبارتخوانی
 • یافتن کلمات کلیدی
 • خلاصه نویسی
 • نقشه ذهنی
 • کتاب گزینی
 • تکنیک‌های به یادسپاری
 • ایجاد عادات مثبت مطالعه

آموزش تندخوانی، در بین مواردی که ذکر شد به صورت کامل بیان می‌شود و فقط بخش از آن را شامل می‌شود. در این کارگاه، علاوه بر روشهای فوق، باهم کتاب هم می‌خوانیم. هر هفته یک کتاب! تصور کنید که تا پایان ماه، بدون تعطیل کردن دغدغه‌ها و کارهای‎تان، حداقل ۴ کتاب مطالعه کرده‌اید و این یعنی سالی نزدیک به ۵۰ کتاب! نمی‌دانیم شما سالی چند کتاب مطالعه می‌کنید اما سرانه مطالعه هر ایرانی، ۱ کتاب در ۲ سال است! و این نشان می دهد شما پس از کارگاه قدرت مطالعه، چه قدرتی نسبت به اطرافیان‌تان پیدا خواهید کرد! افرادی نیز بوده‌اند که از شدت علاقه و تلاش و ممارست به مطالعه ماهی ۱۰ کتاب رسیده‌اند.

نظرات شرکت‌کنندگان قبلی در مورد دوره قدرت مطالعه

آیا همه چیز، تند خواندن و افزایش سرعت مطالعه است؟

اشتباهی که بعضی از مدرسان تندخوانی می کنند این است که اصرار زیادی بر سرعت مطالعه دارند؛ اما ما به دنبال رساندن شما به نقطه بهینه‌ای هستیم که در آن نقطه، هم درک مطلب بالای ۷۰% درصد داشته باشید و هم با سرعت قابل قبولی بخوانید. این نقطه بهینه برای هرکس با توجه به سن، قدرت چشم و میزان مطالعه اش متفاوت خواهد بود!

میزان افزایش سرعت مطالعه در تندخوانی، در مقابل میزان درک مطلب

سرعت فکر ما از سرعت چشم‌مان بیشتر است و کاری که در تندخوانی انجام می‌دهیم، این است که سرعت چشم را به سرعت فکر می‌رسانیم. چیزی که مهم است این است که هرکس نسبت به خودش سنجیده می شود. اینکه سرعت من ۴۰۰ باشد و سرعت شما ۱۰۰ دلیل بر برتری من نیست. در کلاسهای ما برنده آن است که بتواند سرعت اولیه خود را حداقل ۲ برابر بکند. پس ممکن است شما با تلاش و ممارست، سرعت خود را به ۳۰۰ یعنی سه برابر قبل برسانید و من نتوانم از ۴۵۰ بالاتر بیایم. در واقع شما توانمندی مطالعه  و پیشرفت خود را ۳ برابر کرده‌اید ولی من همان هستم که بودم! هرگونه سوالی در مورد سرعت مطالعه دارید، در این مقاله پاسخ می‌گیرید: رکورد تندخوانی در ایران و جهان چقدر است؟

برای خواندن، سرعت معینی وجود ندارد؛ بلکه خواندن با سرعت‌های متفاوت و دانستن این که چه سرعتی مناسب چه وقتی و چه متنی است هدف نهایی است. رضایت خاطر از مطالعه، مهمترین چیز است.

دوره قدرت مطالعه، یک باشگاه کتابخوان‌سازی است. نه فقط یک دوره آموزش تندخوانی!

در دوره قدرت مطالعه، با تمارین مداوم عضلات چشم و عضلات مغزمان را تقویت می کنیم. اصول را یاد می گیریم و قول می‌دهیم تمارین را ادامه دهیم تا تاثیرش را ببینیم. شما در همان جلسه اول از پیشرفت سرعت چشم خود شگفت زده شده و با لذت بیشتری تمارین را ادامه خواهید داد. اما حداقل ۳۰ روز تمرین ها را باید ادامه دهید و هر روز در حال مطالعه باشید تا قدرتتان تثبیت شود وگرنه اثر تقویت عضلاتتان را نخواهید دید. سید محمد حسینی و افرادی که قبلا در دوره های آموزش تندخوانی یا قدرت مطالعه شرکت کرده‌اند و نتایج عالی گرفته‌اند، شما را تا ۳۰ روز پشتیبانی خواهند کرد و به راحتی می‌توانید از تجربیات‌شان استفاده کنید.

تفاوت اصلی دوره قدرت مطالعه مرتا، با بقیه دوره‌ها در چیست؟

مهمترین تفاوت دوره قدرت مطالعه با بقیه دوره‌ها، محتوای آموزشی ماست. تمام محتوای آموزشی و متنهای تمرینی، درباره روشهای کتاب و کتابخوانی است. شما علاوه بر تندخوانی، ۶ روش دیگر مطالعه حرفه‌ای را یاد می‌گیرید که عبارتند از:

 1. مطالعه اجمالی
 2. مطالعه تحلیلی
 3. فوتوریدینگ (مطالعه ناخودآگاه)
 4. مطالعه تطبیقی
 5. مطالعه امتحانی
 6. مطالعه داستانی

جالب است بدانید این روش ها با هم مرتبط هستند و نمی‌توان فقط یکی از آنها را آموخت! کسی که فقط تندخوانی را بلد است، درست مثل این است که از رانندگی فقط گاز دادن را بداند!

شرایط ثبت نام در دوره قدرت مطالعه و آموزش تندخوانی

دوره حضوری و خصوصی قدرت مطالعه

طلایی - کلاس ۱ تا ۴ نفره

1,600,000 تومان
 • ارائه جزوه فیزیکی
 • تست‌های شخصیت‌شناسی
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی با مربی

دوره حضوری قدرت مطالعه

ویژه

600,000 تومان
 • ارائه جزوه فیزیکی
 • جدیدترین آموزش‌های مطالعه
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی با مربی

دوره غیرحضوری کتابخواری

کتابخواری - پایه

45,000 تومان
 • ارائه نکات مهم در ویدئو آموزشی ۲ ساعته
 • بدون جزوه و پشتیبانی

دوره غیرحضوری قدرت مطالعه

اقتصادی

350,000 تومان
 • ارسال جزوه فیزیکی درب منزل
 • امکان دانلود فایل‌های دوره (فیلم‌های آموزشی و صوت‌ها) از لینک دانلود
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته دوره از طریق شبکه‌های اجتماعی با مربی خصوصی
مسیر یادگیری قدرت مطالعه
 1. عادت روزانه مطالعه کردن در شما ایجاد و تقویت می‌شود
 2. درآمد شخصی از کتاب خواندن پیدا می‌کنید
 3. روش پیدا کردن کتاب را یاد می‌گیرید
 4. می‌توانید دیگران را به کتاب خواندن ترغیب کنید
 5. صرفه‌جویی خیلی زیادی در زمان شما اتفاق می‌افتد
 6. کیفیت زندگی‌تان بالا می‌رود و می‌توانید کتاب بنویسید
 7. کتاب در دستان شما مانند خمیر است در دستان نانوا

خیر. تندخوانی با سرسری خوانی فرق دارد. قبل از هر چیز، مقاله ۴ حقیقت پنهان در مورد تندخوانی را حتما قبل از ثبت نام بخوانید. بعضی کتاب ها را باید زندگی کرد. صفحاتی از آن را می‌خوانی و به فکر فرو می‌روی! این اصلا ایرادی ندارد. به شرطی که از تمرکز مطالعه‌تان کم نکند. مهم این است که شما باور کنید نسبت به سرعتی که الان دارید، می‌توانید تندتر بخوانید.

 • دانشجویان و دانش آموزان آینده‌نگر و عزیزان کنکوری
 • افرادی که برای پایان نامه، پژوهش یا سخنرانی مجبور به مطالعه چندین کتاب هستند
 • افرادی که می‌خواهند از رهبران فکری حوزۀ تخصصی خودشان باشند
 • افرادی که می‌خواهند بیشتر بخوانند
 • افرادی که می‌خواهند بهتر بنویسند
 • افرادی که کسب و کارشان را تازه شروع کرده‌ و دیده نمی‌شوند،
 • افرادی که می‌خواهند به زندگی کارمندی پایان بدهند یا در شغلشان پیشرفت شغلی داشته باشند
 • افرادی که هم درس می‌خوانند و هم کار می‌کنند
 • افرادی که می‌خواهند برند شخصی قدرتمندی داشته باشند

چنین چیزی خیلی بعید است. مگر اینکه مانند یک مدرّس یا محقّق به صورت تخصصی روی این موضوع کار کرده باشید. ما برای تدوین این آموزشها زحمات زیادی کشیده‌ایم و بیش از یکسال است همه کارها را رها کرده، آموزش‌های همه مدرسین مطرح تندخوانی را بررسی و کتاب‌های زیادی را خوانده‌ایم تا با کیفیت‌ترین و گلچین‌ترین آموزش تندخوانی و مهارت‌های مطالعه را به هموطنان‌مان ارائه دهیم. به همه آن ۱۰۰۰ نفری که این مهارت‌ها را آموخته‌ام نیز این تضمین را داده‌ام.

ما سرعت مطالعه شما را در یک متن خاص می‌سنجیم. چون نمی‌توانیم سرعتی را مختص شما در نظر بگیریم. درواقع شما هرکتابی را بر اساس متنش با سرعت متفاوتی می‌خوانید. مثلا کتاب فلسفه را با ۵۰ کلمه در دقیقه، آموزشی را با ۲۰۰ و داستان را با ۴۰۰ می‌خوانید. سرعتهای جهانی ای که ثبت شده است نیز در یک مسابقه همزمان و یک کتاب مشترک بوده است. اما آنچه مهم است این است که سرعت شما نسبت به قبل دو یا سه برابر شود. هرچه بیشتر تمرین کنید بهتر می‌شوید

حرف شما مانند این است که با یک ارّه کند، بخواهید درختان خشک شده یک جنگل را ببرید و بفروشید. شمام می‌گویید وقت ندارم اره‌ام را تیز کنم. ابتدا اره‌تان را تیز کنید و سپس اهمال کاری را کنار بگذارید. قطعا نتیجه خواهید گرفت!

باور کنید هیچ چیز نمی‌شود. کتاب چاه نفت است و هر که سریع‌تر بخواند پول دارتر می‌شود ثابت شده است که در آینده تندخوانی یکی از مهارت‌های ضروری انسان خواهد بود چرا که سرعت رشد علم روز به روز در حال افزایش است. پس اگر خود را مجهز به مهارت تندخوانی نکنیم از پیشرفت های روز دنیا عقب می‌مانیم.

خرید دوره غیر حضوری قدرت مطالعه

نیاز به مشاوره تلفنی دارید؟ فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

21 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • نازنین مهرابی گفت:

  بزرگترین نتیجه ی این کارگاه برای من این بود که خیلی خیلی راحت یه کتابو برمیدارم و شروع میکنم چون میدونم قراره بدون اینکه فشاری به مغزم وارد بشه خیلی راحت و سریع کتابو تموم کنم ….کتاب خوندن رو با لذت بیشتری و خیلی سریعتر از قبل میخونم!

  • سید محمد حسینی سید محمد حسینی گفت:

   خیلی خوبه! اما مگه مسابقه است؟
   من به صورت سبدی مطالعه می‌کنم یعنی در یک روز درگیر مطالعه ۴ – ۵ کتاب هستم. ممکنه لذت ببرم و تمومشون کنم. ممکن هم هست تا انتها دوست نداشته باشم که بخوانم. برای همین آماری از اینکه روزانه و هفتگی چقدر کتاب می‌خوانم ندارم. اما می‌توانم بگویم متوسط روزانه ۳ ساعت.

 • امیر رضا گفت:

  سلام میخواستم بدونم دوره جدید در شهر قم برگزار می شود و ساعتاتش و روز برگزاری دوره به چه صورت هستش
  بعد سوال دومم این هستش که شما خودتون از این دوره که آموزش میدهید چه قدر نتیجه گرفتین و نسبت به قبل چه قدر تغییر کردین البته اگه فضولی نیست (:

  • سید محمد حسینی سید محمد حسینی گفت:

   سلام. دوره جدید در قم، در تاریخ ۱۸ تیر (سال ۹۸) برگزار میشه. دوره تهران، در تاریخ ۳ و ۴ مرداد برگزار میشه. دوره بعدی قم حدودا ۱۹ مرداد برگزار می‌شود.
   آن قدری نتیجه گرفته‌ام که هیچ کاری جز مرتا ندارم!

 • رضا حیدرزاده گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید.
  میخواستم نظرتون رو راجب فتوریدینگ بدونم! بنظر میاد که یجورایی کامل تره
  در کل ممنون میشم که روشنمون کنید.

  • سید محمد حسینی سید محمد حسینی گفت:

   سلام…
   به عنوان یک روش مطالعه قابل پذیرش است. اما به عنوان روشی که بخواهد جایگزین بقیه روشها شود خیر. ما نیز در دوره قدرت مطالعه، روش فتوریدینگ را نیز آموزش می‌دهیم و یکی از ۶ روش مطالعه است!

 • امیر گفت:

  سلام جناب استاد حسینی. من نیاز به آموزش و یادگیری ”فیش برداری با OneNote“دارم. می خواستم بدانم که شما با این روش موافقید؟ یا هنوز با نوشتن بر کاغذ تاکید دارید یا…؟ ضمنا در این موضوع اگر ممکن کتاب و منبعی معرفی فرمایید، مطالب و کلیپ های موجود در اینترنت را دیده ام.

  • سید محمد حسینی سید محمد حسینی گفت:

   سلام.
   موافقم با این روش و استفاده هم می‌کنم. اما تجربی یاد گرفتم. پیشنهاد می‌کنم شما هم اگر محتواهای آموزشی فیش نویسی با OneNote را دیده‌اید، شروع کنید و مطالبی که می‌آموزید را فیش برداری کنید. در حین انجام این کار مطالب بیشتری را خواهید آموخت. ترسیم نقشه ذهنی نیز برای یادگیری بهتر و یادآوری سریعتر بسیار مفید است. می‌توانید دانش‌تان را با نقشه ذهنی مدیریت کنید!

 • محمدامین گفت:

  آموزش تندخوانی، به من خیلی کمک کرد که توی کنکور، رتبه خوبی بگیرم. دوره تندخوانی قدرت مطالعه شما خیلی خوب بود. ممنونم. فقط یه سوال: چرا بعضی تکنیک های تندخوانی رو به صورت رایگان نمیگذارید استفاده کنیم؟ امکانش هست در سایت قرار بگیره؟

  • سید محمد حسینی سید محمد حسینی گفت:

   سلام، تشکر محمد امین عزیز.
   در سایت وجود داره و قبلا گذاشتیم. کلمه “تندخوانی” رو سرچ کنی، به اون محتواهای مربوط به “تندخوانی” میرسی.

 • مریم گفت:

  سلام.آیا دوره های تندخوانی برای یادگیری زبان انگلیسی هم کاربرد داره؟آیا کیفیت یادگیری رو تحت تاثیر قرار میده؟

  • حانیه دی‌جور گفت:

   سلام و احترام
   دوره قدرت مطالعه مشخصا برای افزایش قدرت پردازش ذهن شما، حافظه و مطالعه موثر است. یادگیری زبانی دیگر نیاز به حافظه قوی و مغز قوی داره که در این دوره ما روی این مهارت ها کار می کنیم.
   اگر سوالی داشتین در خدمتیم

  • حانیه دی‌جور گفت:

   سلام و احترام
   اگر چند نفر باشید بله امکان برگزاری هست.
   تماس بگیرید راهنمایی‌تون می‌کنیم
   02532902308
   09333799089

 • مسلم گفت:

  سلام،وقتتون بخیر من به دلیل شرایط کاریم کلاس حضوری نمیتونم شرکت کنم آیا دوره مجازی و یا فیلم های آموزشی دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

code