۶ پیشنهاد ساده برای اینکه حوصله کتاب خواندن پیدا کنید

حوصله کتاب و کتاب خواندن

قبل تر در مورد دلایل کتاب نخوانی ایرانیها نوشتیم حالا می‌خواهیم راهکارهایی بدهیم که چگونه حال کتاب خواندن پیدا کنیم. خیلی از اوقات ممکن است پیش بیاید که همه چیز برای کتاب خواندنمان مهیاست اما حوصله نداریم!

  1. گشتن در یک کتابفروشی باصفا و بزرگ می تواند حال شما را سر جایش بیاورد

    

   حوصله کتاب و کتابخوانی
   حوصله کتاب و کتابخوانی
  2. خواندن مصاحبه را دست کم نگیرید خواندن یک مصاحبه نیز انسان را برای مطالعه سر ذوق می اورد.. خواند نظرات و سرگذشت انسانهای دیگر حداقل برای من جذاب ترین و آموزنده ترین مطالبی بوده که تا به حال خوانده ام. در کتابهای پر فروش، حتما یک کتابی که سرگذشت یا خاطره افراد هست را می بینید! مثل کتاب «دا»
  3. گوش دادن به یک موسیقی آرام می تواند ذهن شما را تشویق به مطالعه کند.

همچنین پیشنهاد میکنم نرم افزار کاربردی study music memory booster را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید تا هر زمان که نیاز داشتید یک نوارنده آماده کنارتان باشد!

۴٫ پیشنهاد دیگرم به شما ریویو خواندن است. درموردش اینجا کمی نوشته ام. اما به طور خلاصه ، ریویوخوانی مزه کردن کتابهایی است که نخوانده ای! در دنیا خیلی ها سراغ سایت گودریدز بخوانید goodreads می روند. اما در ایران یکی از بهترین سایتها ، یک وبلاگ ساده است از یک فرد ناشناس به نام امروز لی لی چی میخونه . در اینجا شما با کتابهایی که نخوانده اید آشنا می شوید و ممکن است یک کتاب چنان انگیزشی در شما ایجاد کند که درجا آن را سفارش بدهید ، بخوانید و دیگر نیازی به کتابفروشی رفتن و گشت زدن و روحیه گرفتن نداشته باشید!

۵٫ از سرچ کردن در گوگل هرگز غافل نشوید
الان به چه چیزی فکر می کنید؟ همان را در گوگل سرچ کنید و در موردش بخوانید! ناگهان شما در دریایی از محتوا می افتید که بیرون آمدن از آن کار هر کسی نیست… دانسته های عمومی باعث می شود شما در جمع های کاری و خانوادگی فرد باسوادی به نظر بیایید

حوصله کتاب و کتابخوانی - فضای باز
حوصله کتاب و کتابخوانی – فضای باز

۶٫ مکان هم می تواند بسیار  الهام بخش باشد. هر کسی برای خودش فضاهایی دارد که آنجا کتاب خواندنش می آید! کنار دریا، کافه، کتابخانه، پارک و…

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید