راز موفقیت معدل پایینها در دنیای واقعی

سردر دانشگاه تهران
در این ویدئو در مورد چند دلیل خیلی مهم در پاسخ به اینکه چرا در دنیای واقعی معدل پایینها موفق ترند صحبت کرده‌ام. در واقع بحث معدل بالا یا پایین نیست. بلکه ایده ما این است که در دنیای جدید افرادی موفق تر هستند که علاوه بر اینکه سعی می‌کنند در دانشگاه درسها را در حد متوسطی پاس کنند، دنبال یادگیری مهارتهای مهم نیز هستند . مهارتهایی که در مدرسه و دانشگاه نمی آموزیم.

 

این درست نیست که فکر کنیم برای شغل بهتر باید معدل بهتری هم داشته باشیم. اگر دوست دارید استاد دانشگاه شوید تمام سعیتان را بکنید که بهترین نمره ها را بگیرید  و بهترین مقاله ها را بنویسید. در غیر این صورت دانشگاه جایی نیست که شما برای شغل یا کارآفرینی تربیت شوید. درواقع اساتید دانشگاه بلد هستند به شما آموزش دهند که چگونه یک استاد موفق باشید . چون خودشان یک استاد یا استخدام دانشگاه هستند. اما اساتید کمی وجود دارند که به شما راههای کارآفرینی و موفقیت شغلی را بیاموزند  و شما برای آشنایی با محیط کسب و کار که من آن را محیط واقعی می نامم، باید مهارتها و تجربیاتی را در خارج از دانشگاه کسب کنید.
یکی از بهترین راههای آن استفاده از شخصیت دانشجوییتان است. شما تا وقتی دانشجو هستید خیلی جاها را می توانید بروید و از نزدیک ببینید. مثل کارخانجات یا ادارات
راه دیگری که پیشنهاد می‌دهم این است که سعی کنید ارتباطاتتان را زیاد کنید. نمایشگاهها را بروید ، همایشها را بروید. با افراد موثر و تاثیرگذار آشنا شوید. امروزه اینترنت و فضای مجازی این کار را خیلی راحت کرده است. سعی کنید در تلفن همراهتان حداقل شماره ۵۰۰نفر را داشته باشید. این ارتباطها به شدت رشد شما را تسریع می‌بخشد
و آخرین توصیه من این است که کارآموزی یا کار رایگان را جدی بگیرید. وقتی شما حاضر باشید رایگان یا با حقوق خیلی کم کار کنید، شرکتهای بهتری می‌توانید بروید و تجربه های جدی تری را کسب کنید. و همان می‌تواند رزومه شما باشد. لازم نیست در رزومه‌تان بنویسید که حقوق نمی‌گرفتید! همچنین می‌توانید یک کسب وکار خیلی خیلی کوچک راه بیندازید بفروشید و ببینید توانایی و ضعفتان در چه حوزه‌هایی است؟
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید