لیست خرید برای افزایش انگیزه کتابخوانی

مکان مطالعه کتاب - خرید کتاب - تندخوانی و کتابخواری

تا به حال درگیر روزمرگی ملال آور شده‌اید؟ فکر این که «برای دوست کتابخوانم چه  هدیه‌ای بخرم؟» یا «چگونه انگیزه کتاب خواندن پیدا کنم؟» ذهنتان را مشغول کرده است؟ در این مقاله به سراغ خرید درمانی کتابخوان‌ها می‌رویم . پیشنهاد می‌کنیم حداقل یکی از خریدهای یک کتابخوان حرفه‌ای را داشته باشید تا حال کتاب خواندن پیدا کنید. این پیشنهادات می‌تواند برای هدیه دادن به افراد کتاب‌خوان هم مورد استفاده قرار گیرد.

رویداد انگیزشی

اولین پیشنهاد ما شرکت در رویدادهای آموزشی – انگیزشی است که تاثیر شگرفی روی انگیزه کتابخوانی دارد.
دریافت ویدئوی سمینار «چگونه بیشتر کتاب بخوانیم»

خرید یک کتاب عالی

خرید یک کتاب خوش جلد، خوش کاغذ، خوش فونت، خوش سایز و خوش بو می تواند حال شما را خوب کند و هر دفعه نگاهتان به کتاب افتاد ، دوست داشته باشید در دستانتان بگیرید و جرعه ای از آن نوش جان کنید! بوی کتاب حس خوبی می‌دهد؛ باعث می‌شود ارتباط عمیق‌تری با کتاب پیدا کنید!

خرید کتابیار

کتابخوان‌ها محل کتابخوانی برای خودشان می‌سازند. مثلا اگر پشت میز می‌نشینید و مطالعه می‌کنید، می‌توانید یک کتابیار بخرید و روی میز قرار دهید. با این ایده، دیرتر خسته شده و متفاوت مطالعه می‌کنید.

 

خرید کیف کتاب

کیف کتاب مرتاخرید کیف کتاب هم یک پیشنهاد فوق‌العاده‌ست به این دلیل که همیشه می‌توانید کتاب را در جای مخصوص خودش قرار دهید. با همراه داشتن کیف کتاب، هیچ‌گاه از بی‌کتابی رنج نخواهید برد و انگیزه کتابخوانی را با خود به همراه خواهید داشت. خرید کیف کتاب

گلدان و دمنوش

گلدان و دمنوش هم که یک همراه همیشگی و یک عامل انگیزاننده برای کتابخوانهاست! نمی دانید چقدر لذت بخش است وقتی روی میز شما گلدان سبزی در حال روییدن باشد و شما رشد او را نظاره گر باشید. انگار هر روز خودت را میبینی که باید ۱درصد رشد کنی! کنار گلدان می نشینی ، دمنوش نعنا میخوری و شروع به کتابخوانی میکنی … لذت بخش نیست؟ (دمنوش نعنا برای تمرکز مفید است)

کاغذ و خودکار رنگی

کاغذهای رنگی و خودکارهای رنگارنگ روان کنار کتابتان ، به مطالعۀ شما جدیت می دهد و تمرکزتان را می افزاید. اگر مطالعات جدی دارید، حتما از این عامل انگیزشی استفاده کنید. خلاصه ای از آنچه خوانده اید، نقشه ذهنی یا mindmap را روی این کاغذها بکشید تا بتوانید باز هم مرور کنید. فراموش نکنید که رمز تقویت حافظه، مرور است و مرور…

محافظت از کتاب

به کتابهایتان احترام بگذارید! به جای اینکه کاغذ و خودکار و… را بعنوان علامت لای کاغذهای آن بگذارید، یک نشانک زیبای چوبی بخرید، ۴گوشه کتاب و عطف آن را چسب نواری بی رنگ بزنید تا ظاهر کتاب را زیبا و شق و رق نگه دارید. گاهی سیمی کردن کتاب باعث تسهیل و انگیزش در خوانش می شود. این کارها بین شما و کتاب، عشق ایجاد می‌کند.

کتابگردی

کتابگردی یا  گشت زدن در کتابخانه و دیدن آن همه کتابِ خوانده نشده نیز خیلی انگیزه‌بخش خواهد بود. حتما امتحان کنید. سایت کتابگرد محیط مناسبی برای کتابگردی مجازی است. 

هشت مورد از ایده‌های خرید یک کتابخوان حرفه‌ای را نوشتیم. لازم به ذکر است این پیشنهادات می‌تواند برای هدیه دادن به افراد کتاب‌خوان هم مورد استفاده قرار گیرد.

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید