نظرات فراگیران در مورد کارگاه قدرت مطالعه

بهترین آموزشگاه تندخوانی قم
3/5 - (1 امتیاز)
برخی از فراگیران به صورت ویدئویی و برخی به صورت نوشته ، نظراتشان را برایمان بیان کرده‌اند. ابتدا توجه شما را به ویدئوی نظرات جلب می‌کنم:
 و نظرات نوشتاری :

در این دوره با تمرین های کاملا اصولی وسواس فکری و مکث طولانی مدتی که قبلا هنگام مطالعه داشتم برطرف شد و دستورات این کارگاه در کنار این که با سایر کارگاه‌ها متفاوت بود، کاملا قابل اجرا نیز بود و تکنیک جز به جز پیشرفت قابل توجهی برای من به ارمغان آورد.
باتشکر و خسته نباشید از شما استاد گرامی.
خیلی خوشحالم که در این دوره شرکت کردم.موفق و موید باشید.
الهه لطیف
۲۱ شهریور۱۳۹۶

*****

تندخوانی مهارتیست که برای هر فرد در جامعه کنونی واجب و ضروری است. سال پیش در یک سمینار تندخوانی شرکت کردم و با روش صحیح مطالعه آشنا شدم? .
حضور من در این سمینار درست چند ماه بعد از کنکور بود .
در دوران کنکور ۱۰ الی ۱۲ ساعت درس میخوندم و تمام روزم پای درس میگذشت و گاهی اوقات مطالعه ام فقط کمیت داشت و فاقد کیفیت ، بعد از شرکت در کلاس ها واقعا حسرت میخوردم که کاش قبل کنکور تندخوان میشدم چون قطعا میتونستم با روش اصولی مطالعه و بالا بردن سرعت مطالعه ام در زمان کمتر نتیجه ی بهتری ببینم . به این علت که خیلی علاقه به مطالعه و انبوهی از کتاب هایی که قصد داشتم بخونم داشتم ولی به دلیل سرعت پایین فرصت نمیکردم مطالعه شون کنم تصمیم گرفتم روش صحیح مطالعه رو یاد بگیرم و یادگیری این مهارت رو برای خودم ضروری میدونستم !
و خوشبختانه یکی از شرکت کننده های قبلی دوره تندخوانی مرتا بودم و علاوه بر افزایش سرعت مطالعه درک مطلبم هم خیلی خیلی بیشتر شد و همچنین قدرت تمرکزم …! این رو بدونید که شرکت در هر کارگاه و کلاس آموزشی هزینه نیست ، بلکه سرمایه گذاری روی خودمونه و تا آخر عمر از اون مهارتی که یادگرفتیم بهره برداری میکنیم ، مخصوصا مهارت مطالعه که در هر زمانی و سنی نیازمونه !  ازت ممنونم مرتا
حانیه دی جور
۲۱آبان ۹۶

*****

سلام
اگر واقعیت رابگوییم، من مطالعه کردن راخیلی دوست دارم ولی روش صحیح مطالعه کردن را بلد نبودم،و خیلی اوقات از مطالعه کتب غیر درسی زده می شدم .ولی از وقتی که بااین متد مطالعه آشنا شدم باعث شد که جرقه در من زده شود واز مطالعه کردن کمال لذت را ببرم . و به دوستان خودم هم توصیه میکنم که حتما در چنین دوره های شرکت کنند و اخر نتیجه اش رو می بینند……
ودعا گوی شما خواهیم بود
خانم حقیقی
۱۶شهریور۹۶

*****

با عرض سلامی گرم به گرمی خورشید و خالص به خلوصی الماس و پرطروات به طراوت شکوفه تازه دمیده خدمت شما استاد و دوست ارزشمندم جناب آقای حسینی؛ خدا را شاکرم که زمینه آشنایی حقیر با فرد موفقی مانند حضرتعالی برایم محقق شد که انگیزه، نشاط و شتاب دوبرابری در مسیر علمی خودم بیابم و بدون اغراق و مبالغه در طول این مدت کوتاه چیزهای گرانبهایی؛ علاوه بر تندخوانی، خودآگاه یا ناخودآگاه ازتون کسب کردم و آموختم.
اما راجع به کلاس تندخوانی از دو منظر و جهت (کلی و شخصی) به آن نگاه می کنم. از جهت کلی باید بگم امروزه در مراکز علمی دنیا، روش، اهمیت بیشتری نسبت به دانش دارد. تحصیل دانش اگر بدون روش باشد چندان مفید نیست و با خستگی مفرط و…. همراه است. اما اگر روشمند باشد دلنشین خواهد بود. روش و روشمند بودن در زندگی در ابعاد مختلفش یک ضرورت است؛ لذا دوره تندخوانی به نظر من دانش نیست که برخی خود را از آن بی بهره بدانند؛ بلکه روش است که ناگزیر همه باید روشمند باشند و روشمند مطالعه کنند. امروزه با گستردگی اطلاعات، تندخوانی یک ضرورت است مخصوصا برای کسی که طالب علم و آگاهی است و عاشق مطالعه است.
از این رو به همه کسانی که می خواهند در مسیر علمی خود روشمند باشند و از مطالعه خود لذت ببرند تندخوانی رو سفارش می کنم.
اما از جهت شخصی:
حقیقتش من خودم بیشتر برای کندخوانی درکلاس شرکت کرده بودم نه تندخوانی.(البته سر کلاس چیزی اظهار نمی کردم گرچه خانمم هم می دونست) چرا که از تندخوانی که سابقا داشتم اذیت می شدم. و فرقی نمی کرد که کتاب درسی باشه یا غیر درسی. فارسی باشه یا عربی. و نه تنها خوندنم تند بود؛ بلکه نوشتنم هم خیلی سریع است چه دستی و چه تایپ. لذا سر کلاس ها یه حرف استاد رو هم جا نمی اندازم با تایپ. و همه کلاس هام تایپ می کنم و حتی منبرها. و … رو دائما تایپ می کنم. البته ده انگشتی. و در تحقیقات و مقالات هم خیلی سرعتی عمل می کنم. به طوری هر شب توان نوشتن یک مقاله را دارم. و بخواست خدا کتابی در مورد نماز جماعت در مدت یک هفته نوشتم و چاپ شد.
بهرحال تندخوانی شدید داشتم. منتهی مشکل اینجا بود که روشمند نبود و من از کلاس شما بیشتر روش آموختم تا دانش.
این روش تنها در تندخوانی نبود؛ بلکه در چند چیز دیگر از شما درس هایی را به یادگار برداشتم و هر وقت به کار بگیرم بیادتون خواهم بود.
همیشه موفق و پیروز باشید.
عبدالمحمود جهانگیری
۱۵شهریور۹۶

*****

با سلام در روز اول کارگاه از ما آزمونی گرفتند که سرعت مطالعه‌ی ما را نشان می‌داد، در این آزمون سرعت من ۱۲۰ کلمه در دقیقه بود. در اتمام کلاس دوباره همان آزمون را از ما گرفتند و این بار سرعت من ۴۹۳ کلمه در دقیقه شده بود. کلاس‌ها باعث شدند کتابی را که در یک هفته تمام می‌کردم در سه روز بخوانم و به نظرم دوره‌ی مفیدی بود.
صبا معصوم بیگی
۲۱ شهریور ۹۶

*****

باسلام
تندخوانی به من در دوره کردن کتاب‌هایم کمک کرد که با سرعت بیشتری دوره کنم و نکته‌ی دیگر اینکه هنگام خواندن کتاب خودم را مجبور می‌کنم که به عقب برنگردم و متن را یک سره بخوانم.
زهرا معصوم بیگی
۲۱ شهریور ۹۶

*****

من در سمینار رایگان کتابخواری شما در دانشگاه علوم پزشکی بابل شرکت کردم.
در اون سمینار، شما در پایان گفتید که تمرینات رو ۲۱ روز انجام بدید و اگر انجام ندادید….، من ۱۲ روز نامتوالی تمرینات رو انجام دادم و الحمدلله الآن تاثیرش رو در کارم می بینم. من پستهای گوناگون شما در کانال مرتا رو در گروههای مختلف فوروارد می کنم، هم برای اینکه زکات علمی رو که به دست آوردم بدم و هم اینکه انشاءالله بتونم گوشه ای از حق شما رو ادا کنم
مریم علیزاده
۲۰دی۹۶

*****

بی شک یکی از تصمیمات خوب و اتفاقیِ زندگیم بود و حس می‌کنم هم در زمینه‌ی تندخوانی و هم توسعه‌ی فردی نسبت به قبل بهتر شدم و دیدم نسبت به مطالعه که عنصر بسیار مهمی برای من در این برهه از زندگیم می‌باشد عوض شده.
با اینکه در ابتدای شرکت در کلاس‌ها ممکن است که احساس کنید هیچ پیشرفتی نمی‌کنید اما این یک فرآیند کاملا طبیعی است و بستگی به انجام تمارینی دارد که بیشتر بر عهده‌ی خود شماست و باید زمان مناسبی را به آن اختصاص دهید.
فاطمه بهنام پور
۲۱ شهریور ۹۶

*****

ممنون از دوره‌ی خوبتون. من در این دوره روش صحیح مطالعه را یاد گرفتم و از این طریق می‌تونم جلوی هدر رفتن زمانم را بگیرم.
خانم جلیلی
۲۱ شهریور ۹۶

*****

اواخر اسفند ماه سال ۹۵ بود که به طور کاملا اتفاقی در یک کارگاه یک روزه ی تندخوانی شرکت کردم. دید من نسبت به تندخوانی قبل و بعد از شرکت در این کارگاه کاملا با هم متفاوت بود. همیشه این تصور را داشتم که رابطه ای عکس میان سرعت مطالعه و درک مطلب وجود دارد، اما بعد از گذراندن این دوره متوجه شدم که سریع خواندن نه تنها هیچ منافاتی با فهم و درک مطلب ندارد بلکه کمک کننده ی به آن نیز هست.آن چه در این کارگاه بیش از همه به من کمک کرد این بود که این باور در من ایجاد شد که میتوان با سرعت بیشتری مطالعه کرد بدون این که فهم و درک مطلب کاهش پیدا کند. به نظر من اولین گام تندخوان شدن نیز اعتقاد به همین باور است.گام دوم که با اطمینان می توان گفت مهم ترین و اصلی ترین مرحله برای وارد شدن به عرصه ی تندخوانی است، تمرین و پشتکار مستمر است. در واقع همین نیاز به تمرین بیشتر، یادگیری روش های صحیح مطالعه، یادآوری و بازخوانی اطلاعات بود که موجب شد در کارگاه های تخصصی تر تندخوانی که توسط مدرسه تندخوانی مرتا برگزار می شد شرکت کنم.
خالی از لطف نیست به این نکته اشاره کنم که تندخوان شدن نه تنها بر سرعت مطالعه و درک مطلب شما تاثیر می گذارد بلکه تاثیر آن را می توانید در جای جای زندگی خود مشاهده کنید. در آخر توصیه من به شما دوستان عزیز این است که اگر برای پیشرفت و زندگی آینده ی خود ارزش قائلید کارگاه های تندخوانی را از دست ندهید.
پینوشت : ماحصل این دوره برای من علاوه بر افزایش سرعت مطالعه، تقویت حافظه و پرورش ذهن نیز بود.( از طریق تمرین هایی که بیشتر شبیه بازی بود تا تمرین
زهرا مقدم منش
۲۸مهر۹۶

*****

یکی از کلاس‌های موثر و مفیدی که مطمئنم در زندگی کاملا به دردم می‌خوره.
من میخواهم که در آینده یک نویسنده بشوم و قطعا باید کتاب‌های زیادی بخوانم تا موفق شوم. مسلما برای خواندن این کتاب‌ها باید وقت زیادی گذاشت. اما وقتی تندخوان باشی دیگه لازم نیست که اینقدر زمان و وقت خودت را هدر بدی!
خوشحالم که پدرم این کلاس رو بهم معرفی کرد و مشوق من بود که در این کلاس شرکت کنم.
الان سرعت خواندن من خیلی بیشتر شده و قطعا پیشرفت کردم. در کل در این ۱۸ ساعت خیلی بهم خوش گذشت (در عین اینکه ۱۸ ساعتِ مفیدی بود.
من جزو همان %۵ موفق جهانم!
خدا رو شکر
فاطمه عید
۶ دی ماه ۹۶

*****

چند وقتی بود که دنبال راهی بودم تا اشتیاقم به کتابخوانی بیشتر شود چون با ورود شبکه‌های اجتماعی به زندگی، متاسفانه وقت کافی برای کتاب خواندن ندارم ( به قول بزرگی درصدی از اوقات فراغت به گوشی بازی می‌گذرد )
آشنایی با این گروه، این امید را در من به وجود آورد که با داشتن زمان کم‌تر می‌توانم بیشترین استفاده و لذت را از مطالعه ببرم و درک مطلب درستی هم داشته باشم.
با حضور در کلاس خوب و پویای تندخوانی مرتا، توانایی و انگیزه‌ی کافی برای هدفم را سعی می‌کنم که افزایش دهم.
شاید نتوانستم تمرین‌ها را درست و کامل انجام دهم ولی با خود عهد کرده‌ام که با تلاش مضاعف به هدفم برسم و جذابیت مطالعه را برای خود افزایش دهم.
با استفاده از آموزش‌های کلاس به مهارت تندخوانی دست پیدا کردم.هم چنین کلاس حالت کارگاهی داشت و با نظرات دوستان و تجربیات‌شان درباره‌ی حافظه و تفویت آن آشنا شدم.
با تشکر
معصومه کمالی
۶ دی ماه ۹۶

*****

سلام و درود
سپاس از آقای حسینی و همکاران‌شان. از این دوره استفاده کردم و نتیجه‌ی آن را فقط با تمرین ، تمرین و تمرین روزانه و مستمر دیدم.
(بدون نام)
۶دی ماه ۹۶

*****

تندخوانی روش صحیح مطالعه کردن است. با گذراندن این دوره، کیفیت مطالعه ام به وضوح بهتر شد. برنامه ریزی هفتگی و پشتیبانی بسیار خوب بود و باعث جدیت در انجام تمرین‌ها می‌شد.
از مرتا برای ایجاد این فرصت متشکرم.
(بدون نام)
۶ دی ماه ۹۶

*****

آشنایی با کلاس‌های تندخوانی برای من یک اتفاق خوب و به یادماندنی بود که قطعا کمک بسیار خوبی برای حال و آینده خواهد بود. تمرین‌های جذاب یکی از اصلی ترین نکاتی بود که واقعا خسته کننده نبود.
شرکت در این کلاس‌ها و سمینارها را پیشنهاد می‌کنم و اینکه بعد از شرکت کردن نیز، پیگیر و کوشا در حال انجام تمرین‌ها باشید.به امید روزی که سرانه‌ی مطالعه در ایران مانند دیگر کشور‌های پیشرفته‌ی جهان پیشرفت کند.
(بدون نام)
۶ دی ماه ۹۶

*****

از شما تشکر می‌کنم بخاطر اینکه تندخوانی و تقویت ذهن را بسیار ساده‌ حرفه‌ای و ارزان آموزش دادید. انشاالله در تمام مراحل زندگیتون موفق و پیروز باشید.
شهبازی

*****

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای حسینی و همکاران گرامی.
من به شخصه خیلی از این کلاس راضی بودم و ترغیب شدم بیشتر مطالعه کنم و از بچه‌های کنکوری سر کلاس انگیزه گرفتم که اطلاعات خودم را بالاتر ببرم.
با گذراندن این دوره سرعت مطالعه من تقریبا ۲ برابر شد و حافظه‌ام قوی‌تر شد.
(بدون نام)

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با عرض سلام
  بسیار کاربردی و من شخصا بسیار راضی بودم.
  با تشکر از زحمات تیم کتاب خواری

 • سلام به گروه کتابخواری و همه ی بازدیدکنندگان از این سایت.
  دوره ی کتابخواری یک دوره ی بسیار کاربردی و مفید است که با تمرین و ممارست، کارآموز میتواند به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کند. در این دوره از کتابخواری در کنار روش های درست و افزایش سرعت مطالعه، روش های افزایش تمرکز هم آموزش داده شد که برای من بسیار لازم و مفید بود. علاوه بر این بودن در کنار جمعی از افراد که تشنه ی خواندن و آموختن هستند تجربه ای بود لذتبخش.
  ممنون که باعث ایجاد این تجربه بودین.

  • ممنونم خانم رمضانی
   ما هم از شما پشتکار، نظم و تعهد را آموختیم به وجود چنین بانوانی در سرزمینمان افتخار می‌کنیم! برای اکثر افرادی که در کارگاههای ما شرکت می‌کنند جمعی که به مدت یک ماه و اندی دور هم جمع می‌شوند بسیار لذت بخش و جالب است. موفق باشید

 • سلام دوستان
  من تاثیر این دوره رو به وضوح می تونم توی خودم ببینم که چطور موقع خوندن کتاب، سرعت مطالعه و درکم افزایش پیدا کرده.

  از آقای حسینی ممنونم به خاطر دوره خوبی که برگزار کردن و باعث شدن تغییر بزرگی توی زندگی من به وجود بیاد!

  از پشتیبانهای عزیز مخصوصا خانم دی‌جور ممنونم که از همه لحاظ حمایت کردن و هر سوالی داشتیم با صبوری جواب دادن

  و در نهایت از هم دوره ای های عزیز هم ممنونم بخاطر انرژیشون
  خیلی دوستون دارم و برای همه تون آرزوی موفقیت و شادی می کنم

  • من هم از طرف خودم و تیم پشتیبانی از حضور و اهتمام شما در انجام تمارین تشکر می‌کنم

 • سلام
  خیلی ممنون از برنامه ریزی کاربردی و خوبتون و همراهی خوب خانم یزدی عزیز
  با شرکت در این دوره آدم متوجه می شود چقدر توانی داشته است و آنرا به خاطر عادت ها و آموزش های اشتباه نشناخته است.
  ای کاش این دوره را برای سنین مختلف مثل دوره ابتدایی و متوسطه هم طراحی کنید.فکر می کنم استقبال خوبی داشته باشد.
  به نظر بنده بخش نظری دوره کمی تقویت بشود بهتر است. مطالب خیلی خلاصه است.
  موفق و پیروز باشید

  • درود بر شما
   در محصول جدید قدرت مطالعه این پیشنهاد شما که خیلی انجام گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید