رکورد تندخوانی در جهان چقدر است؟

تندخوان ترین فرد ایران و جهان کیست؟ رکورد تندخوانی در دستان کیست؟
3.3/5 - (3 امتیاز)

مسابقات تندخوانی در همه‌جای جهان با شرایط خاصی برگزار می‌شود. نکته‌ای که مهم است مشترک بودن متونی است که شرکت کنندگان در حال مطالعه آن می‌باشند. نکته بعدی این است که شرکت کنندگان تحت هیچ شرایطی آن کتاب را قبلا نخوانده باشند و برای اولین‌بار در مسابقه، آن کتاب را ببینند. شرط بعدی این است که به همه سوالاتی که پس از خواندن، مطرح می‌شود پاسخ صحیح دهند. تحت این شرایط می‌توانند رکورد خود را ثبت نمایند.

کتابی که هنوز چاپ نشده توسط یکی از انتشاراتی‌ها رونمایی می‌گردد و شرکت‌کنندگان مسابقه تندخوانی شروع به خواندن آن می‌کنند تا پایان آن و سپس به سوالات پاسخ می‌دهند. شما نیز می‌توانید در جمع‌هایتان این مسابقه را اجرا کنید. البته به شرطی که مطمئن باشید آن کتاب را کسی قبلاً نخوانده است.

نحوه محاسبه سرعت مطالعه (تندخوانی)

فرمول محاسبه سرعت مطالعه (تندخوانی)

این که گاهی گفته می‌شود در کشور ما، عزیزانی نفر اول تندخوانی در کشور هستند، بدون حساب و کتاب است. چون سرعت مطالعه شما در هر متنی با متن دیگر متفاوت است. دقیقا مانند اتومبیلی که در یک خیابان با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رود و در یک اتوبان ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت! مهم این است که ما درحال مطالعه چه‌نوع محتوایی هستیم؟ ممکن است اگر سرعت من در خواندن روزنامه ۵۰۰ کلمه بر دقیقه باشد، برای خواندن فلسفه، ۱۰۰ کلمه بر دقیقه زمان ببرد!

اگر برایتان سوال شده است که پس چرا تندخوانی را می‌آموزیم باید بگویم دلیل آن، این است که سرعت‌مان نسبت به خودمان بیشتر شود. قرار نیست سرعت شما به ۱۰۰۰ کلمه بر دقیقه برسد اما قطعاً سرعت مطالعه‌تان دو برابر می‌شود؛ اگر می‌خواهید بیشتر بخوانید:  ۴ حقیقت پنهان در مورد تندخوانی که باید بدانید

رکورد تندخوانی جهان

آخرین آماری توانسته‌ام از رکورد تندخوانی به دست بیاورم، آماری است که آنا جونز رکورد دار سرعت مطالعه در جهان است.

رکورد تندخوانی در دنیا

در سال ۲۰۰۷، آنا جونز که ۶ بار قهرمان مسابقات جهانی تندخوانی شده بود، کتاب هری‌پاتر و یادگاران مرگ را در ۴۷ دقیقه و ۱ ثانیه خواند و به سرعت شگفت انگیز ۴۲۵۱ کلمه بر دقیقه دست یافت. او سپس به نقد و بررسی این کتاب برای نشریه ابندیپندنت و شبکه تلویزیونی اسکای پرداخت و طی این نقدها، سخاوتمندانه تجربه‌ی تندخوانی‌اش را در خواندن این کتاب را با دیگران به اشتراک گذاشت.

تندخوانی در کشور های مختلفمقایسه سرعت مطالعه در جهان

 

همچنین پیشنهاد می‌کنیم، وضعیت مطالعه در جهان را در مقالات زیر بررسی کنید:


مطلب پیشنهادی: آموزش رایگان تندخوانی


کتابخوانی در ژاپن
کتابخوانی در انگلستان
کتابخوانی در برزیل
کتابخوانی در روسیه
وضعیت کتابخوانی در سوئد

درست است که سرعت مطالعه متوسط ما ایرانی‌ها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه بر دقیقه است و سرعت مطالعه جهانی (۶۰۰ کلمه بر دقیقه) فاصله زیادی داریم؛ اما هر کدام از این‌ها مثل من و شما روزی از سرعت مطالعه خود ناراضی بودند ولی تصمیم گرفتند وقت و تلاش خود را صرف بهبود و تکامل قدرتمندترین مهارت انسانی کنند.

دوره قدرت مطالعه

دوره‌های قدرت مطالعه فرصت ایده‌آلی را برای دنبال کردن راه و روش آنها در اختیارتان قرار می‌دهد و نتیجه‌ی ساعت‌ها تمرین و تحقیق در این زمینه است. دوره دوره قدرت مطالعه حاوی رازهای مهمی است که در سفر تندخوانی خود فراگرفته‌ام. امیدوارم شما هم امروز تصمیم جدی برای همه عمر خود بگیرید و من هم نقشی در موفقیت های آتی شما داشته باشم!

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید