برای رفع سرگردانی دید هنگام مطالعه چه کنیم؟

تمرکز حواس برای مطالعه
Rate this post
رادیو معارف – برنامه طعم رمضان – آیتم لذت مطالعه – روز ششم – ۱خرداد۹۷
روز گذشته در مورد کلمه خوانی که یک عادت نادرست مطالعه است صحبت کردیم و به راه حل آن یعنی عبارت خوانی رسیدیم. طبیعتا رسیدن به عبارت خوانی مستلزم تمرین مستمر می باشد و یک شبه نمی توان به آن رسید. البته افراد اهل مطالعه و کتابخوان به خودی خود قادر به مطالعه ۲ یا ۳ کلمه در لحظه می باشند.
اما یکی از مهم ترین دلایل کلمه کلمه خوانی محدودیت در حوزه ی دید است که برای رفع آن می توانید از نرم افزار های موجود در سایت استفاده نمایید.
دانلود نرم افزار eyeQ
«این لینک فقط برای شما گذاشته شده است. لطفا آن را در اختیار دیگران قرار ندهید»

 

مشکل دیگری که در مطالعه وجود دارد و باید به رفع آن بپردازیم سرگردانی چشم بین خطوط می باشد. حتما تاکنون با گم کردن خطوط و از سرگیری مطالعه از اول صفحه مواجه شده اید…
۹۰ درصد این سرگردانی به دلیل استرس از نداشتن درک مطلب اتفاق می افتد. یعنی چون فکر می کنیم متوجه مطلب نشده ایم مجدد از ابتدای پاراگراف یا صفحه شروع به مطالعه می کنیم. راه حل رفع این مشکل استفاده از یک قلم و یا انگشت سبابه در هنگام مطالعه است. اگر از خط بردن در هنگام مطالعه استفاده کنید تا حد زیادی از سرگردانی چشم بین خطوط جلوگیری کرده اید.
اگر دقت کرده باشید کتابخوان های حرفه ای و استادان مطالعه یک نشانکی برای مطالعه کتاب هایشان دارند. هم چنین قدیمی ترها از این علامت برای مطالعه ی قرآن استفاده می کردند.
4نشانک کتاب رو به آسمان
استفاده از یک نشانک در افزایش تمرکز شما هنگام مطالعه تاثیر به سزایی خواهد داشت.

دریافت فایل صوتی

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید