چگونه بازگشت چشم به عقب نداشته باشیم؟

قلم یا نشانک برای رفع بازگشت چشم به عقب
Rate this post
رادیو معارف _ برنامه طعم رمضان _ آیتم لذت مطالعه _ روز سیزدهم _ ۸ خرداد ۹۷
امروز به یکی از عادت‌های غلطی که بسیار در مطالعه رایج است می‌پردازیم. حتما تا به حال با سرگردانی دید هنگام مطالعه مواجه شده‌اید. یعنی چشمتان بین خطوط و کلمات گم شده و مجبور شده‌اید مجدد از ابتدای پاراگراف مطالعه را شروع کنید. ما به این شروع دوباره “برگشت چشم به عقب” می گوییم. یعنی یک متنی را می‌خوانیم ، بین کلمات گم می‌شویم و دوباره از ابتدای صفحه یا پاراگراف مطالعه را از سر می‌گیریم.نمودار یازگشت چشم به عقب برای تمرکز
مهم ترین دلیل رخ دادن این اتفاق عدم تمرکز می‌باشد که راه حل‌های رفع آن را در روزهای گذشته بیان کردیم.شما با انجام تمرین‌های افزایش تمرکز به راحتی می‌توانید قدرت فهم خود را تقویت کنید. اولین قدم در افزایش تمرکز این است که خودتان بخواهید که متمرکز باشید یعنی اطرافتان ساکت باشد، تلفن همراه کنارتان نباشد و حواس تان کاملا جمع مطالعه باشد.
راه حل دوم برای جلوگیری از سرگردانی دید استفاده از یک قلم، نشانک و یا نوک انگشت سبابه هنگام مطالعه است. مطمئن باشید با خط بردن هم دقت و تمرکز شما بالا می رود و هم سرعت مطالعه‌تان افزایش می‌یابد.

طبق دلایل علمی هنگامی که نوک انگشتان، چشم و مغز با هم در ارتباط مستقیم باشند، تاثیر به‌سزایی در یادگیری خواهند‌ داشت.

یکی دیگر از دلایل بازگشت چشم به عقب ترس از نداشتن درک مطلب می‌باشد که این یک نگرانی بی مورد است چرا که شما می‌توانید یک بار بدون بازگشت چشم به عقب و کنار گذاشتن این ترس، درک مطلب خود را به امتحان بگذارید.

 

دوستان عزیز این کد تخفیف فقط مخصوص شماست که این صفحه را می بینیدو در هیچ رسانه دیگری اطلاع رسانی نشده است : ramazan97  برای خرید محصول کتابخواری

شرکت در کارگاه مجازی

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید