ملودی توسعه فردی را از موهایتان بشنوید!

توسعه فردی
Rate this post
یکی از کارهایی که به من برای انجام فعالیت­‌های روزمره‌ام انرژی می‌دهد، مرور روز­های قبل است و آنچه که انجام داده ام.
نوشتن گزارش، یاداشت یا حتی سر تیتر از کارهایی که در لحظه حالتان را خوب کرده یا درس بزرگی به شما داده، آینده­‌نگری است، نگاه کردن به این نوشته­‌ها درگذر زمان باعث می­‌شود شما بفهمید فعالیت­‌هایتان چقدر مفید بوده و چقدر ناکارآمد، این نوشته­‌ها به شما امید و اگر موفق نبودید درس می‌دهد که از این به بعد بیشتر تلاش کنید. این کار شبیه دوره شب امتحان است که یادآور تمام مطالب به ذهن شماست ، دادن گزارش از کارهایمان به خود هم اندازه تحلیل عملکرد دوره‌ایی یک شرکت در موفقیت ما تاثیرگذار است.

موهایتان در حال رشد کردن است

اما، اگر کارهایتان را نمی‌نویسید ناراحت نباشید، از این لذت بزرگ محروم نشدید! بدن ما همیشه به ما یک لیست از کارهای­مان می­‌دهد، مثل یک نوار مغز ! اما باید یاد بگیرید که این لیست را چگونه بخوانید! لیست توسعه فردی روی سر شماست که در­هر لحظه از زندگی­تان رشد می­کند. موهایتان!

جسم همه ما هر روز تغییر می­‌کند ، روزهایی که ما مشغول یاد گرفتن­، خواندن، پرستیدن، دوست داشتن، فکر کردن، خوردن و حتی خوابیدن هستیم بدن ما بی وقفه تغییر می­‌کند در روند این تغییرها ما هم بزرگتر می­‌شویم و احتمالا عاقل­تر!  باید سعی کنیم هر روز چیزی به خودمان اضافه کنیم و خودمان را بیشتر توسعه بدهیم؛ این توسعه ها را از روی موهایتان می‌­توانید بخوانید، دست بر روی موهایتان بکشید و سعی کنید به خاطر بیاورید که در روزهای قبل زمانی که موهایتان تازه در می­‌آمده چه کارهای کردید، موهایتان ملودی از زندگی به شما می‌­دهد ملودی زندگیتان را بررسی کنید و سعی کنید کاری کنید این ملودی برایتان شادتر ­و­ شادتر ­و ­شادتر نواخته شود.
فکر کنم ملودی زندگی من این روز­ها شبیه قطعه­‌ی “فنا” در آلبوم “ناگفته” نواخته می­‌شود؛ نامنظم پر از خط های مختلف و جداگانه و اما پیوسته…
یادتان باشد که ملودی شما، ملودی شماست پس خودتان تصمیم بگیرید چگونه نواخته شود. ملودی این روزهای شما چگونه نواخته می­‌شود؟
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

    • این یک استعاره است . وقتی می‌بینیم هر روز گیاهان رشد می‌کنند. روی سرمان موهایمان در حال رشد هستند. این می‌تواند یادآوری ای باشد بر اینکه ما هم رشد کنیم. کتاب بخوانیم و دائما در حال یادگیری بمانیم

دیدگاهتان را بنویسید