سقف رشد تو به اندازه کتابخانه توست

کتابخانه و قفسه کتاب
Rate this post

نگاهی به کتابخانه ‎ات بیانداز. جلد کتاب‎ها را خوب برانداز کن. اسم‎ها، عنوان‎ها، موضوع‎ها، همه را بالا و پایین کن. چندتایی را بردار نگاهت را روی پاراگراف اولشان بدوان. ورق زنان درون چند صفحه‎ایی بگرد. چند کتاب خوانده شده داری چند کتاب نا خوانده؟ صاف پوست‎کنده می‎گویم؛

میزان رشد تو درست اندازه کتابخانه توست

رشد فردی با کتاباما اوضاع به همین راحتی‎ها هم نیست. هر فرد خلاصه‎ای از اطرافیانش است. هر کدام از ما دست بالا یکی از آدم‎هایی که دور برمان می‎شویم. کتاب‎ها می‎توانند یکی از مهم‎ترین شخصیت‎های دور بر ما شوند. سقف پیشرفت و توسعه ما به اندازه کتابخانه ‎ای است که توی خانه ما چیده شده.

نسیم طالب می‎گوید: سواد انسان‎ها به اندازه کتاب‎هایی است که در کتابخانه‎شان دارند و نخوانده‎اند.

هر بار که به کتاب خانه‎تان نگاه می‎کنید اولین چیزی که می‎فهیمد این است که چیز‎های زیادی برای یادگیریتان وجود دارد. این کار میل به یادگیری شما را زیادتر می‎کند چون جهالت را جلوی چشم‎تان می‎آورد و نشان می‎دهد. اگر الان از نگاه کردن به کتابخانه‎تان به خود می‎بالید و یا نه احساس می‎کنید باید خیلی بیشتر از این حرف ها یادبگیرید، فرقی ندارد! در هر صورت باید بدانید که کتاب داشتن شما را به جایی نمی‌رساند. برای همین گفتم اوضاع به همین راحتی‎ها نیست.

داشتن دنیایی از کتاب‎ها مثل داشتن هواپیماست. داشتنش کفایت نمی‎کند، باید پرواز کردن را یاد بگیرید تا روی ابرها را سیاحت کنید.

شما نیازمند این هستید که اول از همه یاد بگیرید که درست کتاب بخوانید و روش مطالعه خودتان را درست کنید.
دوم نیازمند این هستید که به اندازه کافی کتاب بخوانید.
و سوم نیازمند این هستید که کتابهای درست را بخوانید.

اولی با یادگیری روش مطالعه درست می‎شود. دومی هم با اراده حل است. اما سومی نیازمند مربی است. کسی که شما را بشناسد.

مربی یا کوچ آن چیزی است که شما در کنار کتاب به آن نیاز دارید. کسی که کمک کند کتاب‎های درستی بر دارید. کسی که کمک کند بر افکارتان سوار شوید و بعد براساس علایق و نیازهایتان کتاب‎های مخصوص به خودتان را مطالعه کنید. اینگونه است که در مسیری درست به اهدافتان می‎رسید.

اما خودتان را برای مربی نداشتن متوقف نکنید. در دنیای آنلاین امروز، مربی‎های بسیاری وجود دارند تا به کمک شما بشتابند. اگر  مربی آنلاینی را نیافتید، صبر نکنید. آزمون و خطا کردن را شروع کنید. آنقدر ادامه بدهید تا به کتاب‎های درست برسید و سوار آسانسور پیشرفت شوید. کتاب های جدید شما را بالا می‎برد و با نادانسته‎هایتان بیشتر حرف می‎زند. جهان را برای شما بزرگ‎تر می کند و مسیر موفقیت را راحت‎تر نشانتان می‎دهد.

در کتابخانه خوانده شده خود محصور نشوید. تغییرات را بپذیرید و با آغوشی باز کتاب‎های نخوانده زندگی‎تان را شریک موفقیت خود کنید.

اگر این محتوا را پسندیدید، حتما این یکی را هم بخوانید :‌> کتابخانه رفتن پادشاه در شهر کورها

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید