راز موفقیت رتبه‌های ممتاز کنکور

کنکوری ها چگونه 100درو مرور می کنند؟
Rate this post

جمع بندی دوره ی طلایی کنکور

معمولا  دانش آموزانی که هدفی مشخص برای کنکور دارند از سال دوم دبیرستان در کنار اینکه دروس را به صورت مفهومی مطالعه می‌کنند ، سری به تست‌های کنکور هم می‌زنند . اما از سال دوم تا کنکور بازه‌ی زمانی طولانی است که قطعا با ورود مطالب جدید به ذهن، مطالب قبلی کم‌کم از یاد می‌روند مگر اینکه به طور مداوم آن هارا مرور کنیم !
اگر از تمام کسانی که در این آزمون سرنوشت ساز شرکت کرده اند بپرسید که طلایی ترین زمان مطالعه برای آنان چه زمانی بوده ، قطعا خواهند گفت دوران جمع بندی (بعنی از شروع تعطیلات عید تا روز کنکور سراسری ) و تنها علت طلایی بودن این دوره هم نزدیکی به کنکور است . و همچنین با توجه به نمودار فراموشی، مطالبی که در این بازه از زمان مطالعه می‌شود بیشتر در ذهن مانده و بازدهی بیشتری در آزمون کنکور خواهند داشت .

نمـــودار فراموشی چیست؟

داوطلبان می‌خواهند در دوره ی جمع بندی تمام مطالبی را که در طی سال عمیق مطالعه کردند را مرور کنند اما بهترین منبع برای مرور مطالب، خلاصه برداری هایی‌ست که خودتان در هنگام مطالعه نوشته اید . البته خلاصه نویسی اصول و قوانینی دارد و باید به صورت استاندارد انجام شود تا در زمان مرور بتواند تمام مطالب یک کتاب را برایتان یادآوری کند .
یکی از روش های استاندارد و پربازده خلاصه نویسی کشیدن نقشه ذهنی است ( mind map ) است . نقشه ذهنی راز رتبه‌های برتر کنکور است چون به شما کمک می‌کند تا در هنگام مرور به طور کامل تمام مطالب یک فصل  را در یک نگاه ببینید .  این یکی از روشهای بازخوانی اطلاعات است که در کارگاه های کتابخواری مرتا به شما آموزش داده می‌شود. من همیشه این حسرت را میخورم که ای کاش قبل از کنکور، با این مهارتها آشنا می‌شدم.
کارگاهی که به شما پیشنهاد می‌کنم، مجازی است و نیازی به حضور ندارد. به محض ثبت نام می‌توانید ویدئوهای آموزشی را دانلود کنید و ببینید

شرکت در کارگاه مجازی

چگونه یک نقشه ذهنی بکشیم؟

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید