نور کتاب ، باید شما را آب کند

Rate this post

کتاب شما را به زلالی و فروتنی آب می کند

می‌شود مثل آب فروتن و شفاف و منعطف با پیچ و خم های زندگی شد ، با کمک کتاب ها !

اگر دقت کرده باشید آب همیشه سرش به پایین است و فروتن ، حتی از بالانشینی‌اش در کوه میگذرد و پایین می آید برای تشکیل رود و پیوستن به کرانه‌ای کلان چون دریا. حال چرا این را گفتم ؟
فروتنی یک ویژگی مورد تایید هر آیین و فرهنگی است ما می‌توانیم همینطور چون آب فروتن باشیم و به دور از ترس از تمسخر و کوچک شدن در برابر چیزهایی که نمیدانیم
پرقدرت بگوییم : ” در این باره اطلاعی ندارم و دوست دارم راجع بهش بدانم ” این فروتنی به شما کمک می‌کند تا دچار بزرگی کاذب نشوید و بدوید دنبال پیوستن به منبع بی‌کرانی از دانش و اطلاعات و می‌دانید که از بهترین پاسخگوهای شما کتاب های اثربخش و قوی هستند.
چند قطره‌ی به هم پیوسته ی آب را در ذهنتان مجسم کنید که از یک مسیر سنگلاخ در حال گذر هستند. هدف این قطرات گذشتن و رسیدن به مقصد است و وقتی به تکه ای سنگ اصابت می‌کنند پشت سنگ نمی‌ایستند و حرکت را متوقف نمی‌کنند بلکه سنگ را دور میزنند و مسیر را ادامه می‌دهند . این هماهنگی آب را با طبیعت می‌رساند، ما هم اگر بخواهیم در مسیر نمانیم و بی وقفه به سمت مطلوبمان حرکت کنیم باید با مشکلات و سرسختی ها همراه و هماهنگ شویم .

ویلیام گلسر در کتاب تئوری انتخاب سعی دارد یک ایده بنیادی را در ذهن خواننده ایجاد کند و آن همین هماهنگی با صخره های مسیر زندگی است : ” استفاده از روانشناسی کنترل درونی به جای روانشناسی کنترل بیرونی “

اینکه بدانیم تنها فردی که میتوانیم در این جهان تغییر دهیم خودمان هستیم و وقتمان را باید برای فکر کردن و حل مشکلاتی بگذاریم که در دایره کنترل ما جای دارند نه حوادث غیرقابل کنترل !
این رویکرد به ما کمک می‌کند که انتخابی و منطقی با دشواری های زندگی برخورد کنیم و تلاش بیهوده برای حذف صخره های بزرگ از مسیرمان نکنیم .
خوب می‌پرسید این چه ارتباطی به کتاب دارد؟
کتاب های بینشی و روانشناسی قوی میتوانند ارتباطات شما را به طور کلی تغییر دهند ، یکی از همین کتاب ها تئوری انتخاب است، که به نظر من در روابط شما چیزی شبیه به یک معجزه می آفریند!
اگر به آدم های اهل کتاب اطرافتان توجه کنید یا مدتی با آنان معاشرت کنید می‌بینید که ویژگی های رفتاری خوبی دارند و خیلی بهتر می‌توان با آنان تعامل داشت !
پس بخوانید برای ارتباط بهتر و هماهنگ شدن با دیگران .
ویژگی سوم آب توانایی آن در پذیرش تغییرات است . یک لیوان آب در دمای منفی صفر درجه یخ می‌زند اما کاربرد دارد و در دمای بالای ۱۰۰ درجه هم بخار می‌شود و بازهم کاربردی است ! این قدرت پذیرش تغییرات در آب است . کسی بعد از تبخیر نمی‌گوید آب از بین رفت در واقع کارکرد آن تغییر می‌کند اما نابود نمی‌شود.
با کتاب ها می‌توان تغییرات را پذیرفت و از تهدید های موجود فرصت ساخت ، در بدترین شرابط روحی سبک سنگین کرد و بهینه زندگی گرد ، در شرایط بد مالی برای رشد و پیشرفت راه های ارزان را پیدا کرد. در کمبود وقت، زمان های یک دقیقه‌ای را برای آموزش پیدا کرد و با تغییرات نابود نشد. این روحیه را کتاب ها به شما هدیه میدهند.

 برایان تریسی به شما پیشنهاد یک ربع مطالعه در روز را می‌دهد و به شما اثبات می‌کند که اگر بر این کار مداومت ورزید بعد از ۱۰ سال تبدیل به یک کارشناس جهانی در موضوعی خاص خواهید شد .

 

ایده دارن هاردی هم در کتاب اثر مرکب این است که با تلاش های کوچک اما مداوم میتوان به نتایج فوق العاده رسید.
فقط نباید کوتاه بیایید؛ بی‌وقفه و هدفمند رو به جلو جرکت کنید. در برابر تغییرات زمانه و دشواری ها مثل آب منعطف باشید و بهترین راه را با مشورت با کتاب ها پیدا کنید.
از کتاب ها کمک بگیرید برای فروتنی ، شفافیت و بزرگی !
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید