کنکور ۹۷ از زبان کنکور داده‌های سالهای پیش

پاسخنامه کنکور با ساعت
Rate this post

داوطلبان کنکور ۹۷ بخوانند !

آنچه باعث موفقیت دو چندان شما خواهد شد .

از وقتی کنکور تمام شد میتونم بگم که تقریبا زندگی ام بی هدف شده بود . چون یادم داده بودند که هدف رو فقط قبولی در کنکور بدونم. قبول شدن در یک دانشگاه تاپ و از اون مهمتر یک رشته خیلی با کلاس . اما اگر الان برگردم به زمان قبل از کنکور قطعا یه سری از وقتهام رو خالی میکنم برای فکر کردن . فکر کردن به اینکه من چه کسی هستم ؟ چه جایگاهی دارم ؟ رسالت وجودی من چیه ؟ برای چی زنده ام ؟ من به چی علاقه دارم ؟ برای چی درس میخونم ؟ بعد از کنکور قراره چی بشه ؟ بعد ازدانشگاه قراره چه اتفاقی بیفته ؟

پاسخ این سوالات مهم اند، حتی مهمتر از تست های دیفرانسیل برای یک دانشجوی رشته ریاضی !

داشتن یک چشم انداز و هدفگذاری با توجه به ارزش های حاکم بر زندگی هر فرد از مهمترین چیز هائیه که قبل از شروع برای مطالعه کنکور باید بهش فکر کرد تا به نتیجه مشخص رسید .

ای کاش میشد به جای مشاوری که سر مسئله ی ” مهندسی برق دانشگاه الف بهتره یا مهندسی کامپیوتر دانشگاه ب ” بحث میکنه مدرسه برامون استادی دعوت میکرد که به ما کمک کنه تا برگردیم به خودواقعی مون ! شخصیت و علایق خودمون رو واکاوی کنیم . استادی که بیاد و بگه تویی که میخوای موفق بشی اولین پله موفقیت فکر کردنه ، استادی که شرایط بعد دانشگاه رو برامون باز کنه ! نیاز های کشور در رشته های مختلف برای بومی سازی رو بهمون یادآوری کنه …

نه کسی که فقط و فقط کنکور رو بیاره جلوی چشمامون و برای موفقیت تنها یک اتاق آروم و ساکت رو بهمون پیشنهاد کنه !

ما به استادی نیاز داشتیم که کنکور رو یک راه برای رسیدن به اون چیزی که میخوایم معرفی کنه نه به عنوان همه زندگی که عدم موفقیت در اون به منزله نا امیدی بشه… .

این حرفا که من پزشکی فلان دانشگاه خوب کشور بخونم و چند سال بعد بالاترین حقوق رو داشته باشم که نشد انگیزه ….!

انگیزه یک دانش آموز یا دانشجو باید خیلی فراتر از این بحث های سطحی باشه . باید هر فرد در جامعه اول جایگاه و علایق اش رو بشناسه بعد با توجه به اون اهدافی که داره و ارزش آفرینی‌ای که میخواهد انجام بدهد انتخاب رشته کند و به مطالعه و تحقیق بپردازد .دانشگاه رفتن تنها یکی از راه های مطالعه و پیشرفته خلاف آن چیزی که در جامعه ی ما حاکمه که اکثرا بیماری مدرک گرایی و دانشگاه رفتن دارند.

دانشگاه های دولتی سالانه هزاران دانشجو پذیرش دارند صرف این هزینه شاید باعث بالا بردن سرانه مطالعه و سطح علمی کشور بشه ، اما آیا به همین اندازه که هزینه میشود بازخورد مثبت و پیشرفت هم برای کشور دارد یا خیر !

از تقصیرات معلمان و مسئولان و مدیران که بگذریم ، هر شخص باید مسیر موفقیتی برای خود ترسیم کرده و از امکانات آموزشی بهره ببرد تا یک درجه کشور را رو به جلو هدایت کند و خودش هم پیشرفت کند ، اما اغلب دانشجویان خود را در فضای بسته ی دانشگاه محدود کرده و حتی دوست ندارند فراتر از دانشگاه بدانند ، از برخی دانشجویان هیچ حرکت و فعالیتی دیده نمی‌شود تا مبادا به ” معدل الف ” شدنشان لطمه ای وارد شود.

شما هم برامون بنویس که قبل از کنکور چی فکر می‌کردی و الان چی فکر می‌کنی!؟ مطمئن باش آنقدر این حرفهای برای یک کنکوری مهم و خواندنیه که ممکنه مسیر موفقیتش رو متحول کنه! پس بنویس

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید