مروری بر کتاب چگونه کتاب بخوانیم + خرید کتاب

مائده عفتی در کتابستان رضوی معرفی کتاب چگونه کتاب بخوانیم
Rate this post

کتابِ چگونه کتاب بخوانیم ، “How to Read a book” یک پیش کتابِ خوب برای درست تر مصرف کردن کتابهایتان است. این کتاب ۴۲۱ صفحه ایی به نکاتی پرداخته که بعد از هربار مطالعه برای یک کتاب خوان پیش می آید.

کتاب از چهار بخش تشکیل شده است:
در بخش اول از ابعاد مختلف خواندن صحبت می کند و در پایان این بخش شما با خواندن ابتدایی و مطالعه اجمالی آشنا می شوید.
در بخش دوم خوانش تحلیلی کتاب ها آموزش داده می شود.
در بخش سوم به چگونگی مطالعه انواع مختلف کتب، مثل رمان، تاریخ، فلسفه، ریاضیات و … پرداخته می شود.
در نهایت در بخش چهارم نگاهی به اهداف مطالعه دارد و طی آن مطالعه تلفیقی کتب به خواننده آموزش داده می شود.

به عقیده من نویسندگان این کتاب، مارتیمر جی آدلر و چارلز لینکن ون دورن، یک منبع جامع برای یادگیری کتاب خواندن نوشته اند که همیشه جای آن در کتاب خانه دوستداران کتاب خالی بوده است.

کتاب چگونه کتاب بخوانیم در کنار دوربین عکاسی و قلم و کاغذمی توانید چگونه کتاب بخوانیم را از این جا تهیه کنید.

محمد صراف تهرانی، مترجم کتاب “چگونه کتاب بخوانیم” در درآمد کتاب می گوید: «بعضی مشکلات چنان عمومیت دارند و گریبان گیر جامعه هستند که مردم آنها را احساس نمی کنند. در حقیقت می بینند ولی آن را عادی می پندارند و تصور می کنند که باید چنین باشد. یکی از این مسائل مشکل خواندن است. اغلب مردم فکر می کنند می دانند چگونه کتاب بخوانند،در حالی که اکثرا این هنر را ندارند؛ باید بدون اغراق گفت که اگر مطالعه با روش های مختلف پیشنهادی این کتاب در مورد مطالب گوناگون انجام گیرد، درک مطلب به میزان قابل توجهی در زمانی متناسب با متن افزایش می یابد.»

ترجمه روان این کتاب باعث توقف و دشواری طی خواندن نمی شود اما باید توجه کرد که آموزش های این کتاب باید به کار بسته شود. بنابراین سعی کنید هر بار تکه ایی از کتاب را بخوانید و بعد با انجام آموزش های آن کتابتان را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید