نمایشگاه کتاب نروید اگر…

کتاب در نمایشگاه کتاب
Rate this post

نمایشگاه کتاب شبیه یک سفره بزرگ با غذاهای متنوع است؛ سفره­ایی با لذیذترین غذاهای ممکن. غذاهایی که کمتر در دسترستان است. خب در این شرایط شما چه غذایی را می­‌خورید؟ آنهایی که در خانه خودتان هم پیدا می­‌شود؟ یا آنهایی که تا به حاشلوغی نمایشگاه کتاب تهرانل نخوردید؟
حال و روز نمایشگاه کتاب هم همین است. نمایشگاه کتاب مخصوص آن کتاب‌هایی است که راحت پیدا نمی­‌شوند و یا شعبه انتشاراتی در شهر من ندارند و یا حداقل من همت برای پیدا کردنشان ندارم. طبیعتا این کتاب‌ها را از سر سفره نمایشگاه برمی­‌دارم.

فکر کنم با کتابگردی آشنا باشید، کاری که هر چند وقت یک بار می‌­تواند یک لیست از نخوانده‌­ها را برایمان شکل بدهد. شکل پیشنهادی همیشگی من برای نمایشگاه کتاب تهران،  داشتن یک لیست درست حسابی از کتاب­های نخوانده­‌مان است، لیستی که وجودش بهره‌­وری و کارکرد ما را بالا می‌­برد. داشتن یک لیست از نخوانده­‌هایی که احتمالا سخت پیدا می­‌شود دقیقا مثل داشتن یک سپر در جنگ است.

جمع‌بندی : به نمایشگاه کتاب نروید اگر هدف یا لیست مشخص ندارید. لیستی از کتابها را در طول سال جمع کنید و یا کتابگردی کنید تا با کتابهای خوب آشنا شوید یک راه دیگر هم وجود دارد که بسیار ساده‌تر است…

چقدر خوب می‌شود اگر این پست هر سال به روز شود. و پر باشد از کتابهای خوب و تجربه های خوب مطالعه! بهترین کتابهای عمرتان آنهایی هستند که دیگران معرفی کرده اند . ما در مرتا رسم داریم سفری به کتابهای خوب می‌کنیم یا به عبارتی سعی می‌کنیم مزه‌ای از کتابهای خوشمزه را به شما بچشانیم. برای شروع لیستی از کتابهایی که تا به حال معرفی کردیم را اینجا می گذاریم:

 1. مطالعات مُحرمی
 2. مُسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی)
 3. انسان۲۰۲۰ (عوامل موفقیت در سال۲۰۲۰)
 4. شکستن مرزهای عملکرد
 5. قدرت عادت
 6. چراغها را من خاموش می‌کنم
 7. بادبادک باز
 8. مارک و دوپلو
 9. عادت روزانه نوشتن
 10. چگونه کتاب بخوانیم
 11. راه و رسم زندگی
⚡دانشجویان متقاضی جهت ثبت نام بن کارت کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌توانند تا ساعت ۲۴ یکشنبه (۲اردیبهشت) به سایت bon.tibf.ir مراجعه کنند.

شما چه کتابی را معرفی می‌کنید؟

در قسمت دیدگاههای بنویسید

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

17 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید