برای آنها که به نمایشگاه کتاب نرفته‌اند

نمایشگاه کتاب بسته شد
Rate this post

هرساله عده‌ای از کتاب دوستان از رفتن به نمایشگاه کتاب باز می‌مانند. این نرفتن می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، از طولانی بودن مسیر رفت و آمد گرفته تا مشغله‌های روزمره‌!
اکنون که سی و یکمین نمایشگاه کتاب به پایان رسیده و شما مجال کتابگردی در آن را از دست داده اید، چند ایده هست که برای جبران می‌توانید انجام دهید :

آموزش کتابگردی

  • به سراغ کتابخانه‌تان بروید و چند دقیقه‌ای را مابین کتاب‌هایتان گشت بزنید. حتما کتاب‌هایی را می‌یابید که مدت‌ها قبل خریده‌اید اما فرصت مطالعه‌شان را نیافته‌اید. بنابر علاقه‌تان یکی را برگزینید و به مطالعه آن مشغول شوید و لذت ببرید.
  • اما اگر شما از آن دست آدم‌هایی هستید که کتاب‌های نخوانده در کتابخانه‌تان جایی ندارد، پیشنهاد من این است که سه تا از بهترین کتاب‌هایی را که تاکنون خوانده‌اید، چند روزی از کتابخانه‌تان قرض بگیرید و گشتی در آن‌ها بزنید و مشغول مطالعه نکاتی شوید که در گوشه و کنار صفحات این کتاب ها نوشته‌اید. این مرور کوتاه، ذهن شما را به دورانی که این کتاب ها را مطالعه می کردید، می برد و خاطرات خوش و ایده‌های نابی را مهمان ذهنتان می‌کند.
  • و اما اگر هیچ یک از این کارها قانع‌تان نمی‌کند، یکی از بعدازظهرهای روزهای آتی را به کتابگردی در کتابفروشی مورد علاقه‌تان اختصاص دهید و با هر قدمی که در بین قفسه‌های کتاب برمی‌دارید، یک پالس انرژی مثبت و آرامش به روحتان هدیه دهید. اگر کتابی توجهتان را جلب کرد، حتما بخریدش…
  • امروزه مراکز بزرگ خرید کتاب نیز در شهرها وجود دارد. مثلا باغ کتاب تهران همیشه هست و محیط آرامش بخش، جذاب و مدرنی دارد

آموزش کتابگردی

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید